Kokpit Kibice

Szpilka mistrzem świata wagi ciężkiej? "Artur jest ekscytującym pięściarzem"

Amerykański portal opublikował listę dziesięciu pięściarzy, którzy mają w przyszłości szansę sięgnąć po mistrzowski pas wagi ciężkiej. W tym gronie znalazł się niepokonany Artur Szpilka (16-0, 12 KO).
Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

W grupie najgroźniejszych pretendentów Polakowi towarzyszą: Aleksander Powietkin (26-0, 18 KO), Kubrat Pulew (18-0, 9 KO), Tyson Fury (21-0, 15 KO), Deontay Wilder (29-0, 29 KO), Bermane Stiverne (23-1-1, 20 KO), Robert Helenius (19-0, 11 KO), Bryant Jennings (17-0, 9 KO), Mike Perez (19-0, 12 KO) i Magomed Abdusalamow (18-0, 18 KO).

Amerykańscy dziennikarze zwracają szczególną uwagę na efektowny styl "Szpili" i umiejętność wzbudzania skrajnych emocji.

Szpilka jest niepokonanym 24-latkiem z Polski. W tym roku wygrał cztery walki, w tym trzy przez nokaut.

Artur z przytupem wszedł na amerykański rynek, tocząc dwie ekstremalnie ciekawe walki z Mikiem Mollo. Ich lutowe starcie kandyduje do miana pojedynku roku. Szpilka dwukrotnie leżał na deskach, po czym znokautował Mollo w szóstej rundzie.

Mollo jest bitny, ale to jednak tylko rzemieślnik. Pięściarz, który wdaje się z nim w wojnę, jest jeszcze daleki od konfrontacji z Władimirem Kliczką. Mimo to, Szpilka jest młodym, ekscytującym pięściarzem - ocenili eksperci z bleacherreport.com.

Artur Szpilka mistrzem świata królewskiej kategorii wagowej? Artur Szpilka mistrzem świata królewskiej kategorii wagowej?

Szpilka skonfliktowany z fanami Wisły Kraków. "Nie jestem chuliganem"
Kliknij i obserwuj nas na Facebooku. Miejsce dla fanów pięściarstwa!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
bleacherreport.com

Komentarze (3):

 • LewyLewak Zgłoś komentarz
  Szpilka powinien celować w mistrzostwo klatki schodowej, chociaż nie wiem za wysokie progi. Podobno Helena spod 5 ma mocny prawy sierpowy i niewygodny styl walki dla Szpilki. Także może być
  Czytaj całość
  ciężko. A tak serio to życzę mu jak najlepiej i niech zostanie tym 1. polskim mistrzem wagi ciężkiej.
  • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
   Czekam na walką Szpilki z Adamkiem! Po tej walce będę w połowie szczęśliwy! Na pewno obaj nie wyjdą zwycięsko albo jeden przegra albo nikt nie wygra i to będzie prawdziwy powód do
   Czytaj całość
   radości. Generalnie kibicuję wszystkim polskim sportowcom z dwoma wyjątkami - nigdy nie kibicuję przestępcom (kryminalistom, zakapiorom) i nigdy nie kibicuję fanatykom religijnym.
   • BycjakZaporoże Zgłoś komentarz
    Po jego wyrazie twarzy da sie zauwazyc, ze mistrzem, to on moze byc w oproznianiu flachy pod monopolem.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×