Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Trzech debiutantów w Husarii na test-mecz z Ukraine Otomans

- W dwóch najcięższych wagach szansę dostanie trzech debiutantów - mówi główny trener Zbigniew Raubo przed test-meczem Rafako Hussars Poland z Ukraine Otomans.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Sprawdzian przed nowym sezonem ligi zawodowej WSB odbędzie się 13 grudnia w Łucku. Szkoleniowcy Husarii Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki, którzy prowadzą również reprezentację Polski, zdecydowali, że do oddalonego o 400 kilometrów Łucka (podróż powinna zająć 6 godzin) uda się 11 bokserów - Dawid Jagodziński -49kg, Grzegorz Kozłowski -52kg, Marek Pietruczuk -56kg, Dawid Michelus -60kg, Damian Kiwior -64kg, Rafał Perczyński -69kg, Tomasz Jabłoński -75kg, Mateusz Tryc -81kg oraz Igor Jakubowski -91kg, Paweł Wierzbicki i Roger Hryniuk obaj +91 kg.


- Test-mecz będący mocnym sparingiem przed sezonem WSB podzielony zostanie na dwie tury - w południowej na ring wyjdą zawodnicy z wag -49kg, -56kg, -64kg, -75kg i -91kg, zaś wieczorem boksować będą pięściarze z wag -52kg, -60kg, -69kg, -81kg i dwaj z +91kg. To jest sprawdzian na dystansie 5 rund, więc niejako debiut w tej formule dla Mistrza Unii Europejskiej Igora Jakubowskiego oraz byłego Wicemistrza Świata Młodzieżowców Pawła Wierzbickiego i Rogera Hryniuka - powiedział Zbigniew Raubo.

Najwięcej wątpliwości trenerzy mieli i mają z wagami średnią i półciężką, w której na dziś liderami są Tomasz Jabłoński i Mateusz Tryc. - W najbliższą sobotę obaj mają walki w lidze niemieckiej - boksują w zespole Nordhäuser SV. Dla Tomka będzie to już druga walka z rzędu, w debiucie w miniony weekend pokonał Chorwata Marko Opsivaca. Jeśli doznaliby jakiegoś lekkiego urazu albo czuli się mocno zmęczeni po występie w Bundeslidze, wówczas na Ukrainę mogą jechać inni zawodnicy z ich wag - Kamil Gardzielik lub Jordan Kuliński - dodał Zbigniew Raubo.

Obecnie w kadrze Husarii na nowy sezon ligi WSB jest 23 bokserów, w tym 16 Polaków i 7 zagranicznych wybranych w listopadowym drafcie w Korei Płd.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×