Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trener Rafako Hussars Poland: 40 lat czekałem na mecz we Włocławku

Po 40 latach przerwy Zbigniew Raubo znów zawita do Włocławka. Zwycięzca Turnieju Gazety Pomorskiej z 1975 roku, tym razem jako trener poprowadzi [tag=34727]Rafako Hussars Poland[/tag] w meczu z Condors Argentina.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Spotkanie odbędzie się w sobotę o g. 20:30, a transmitować je będzie TVP Sport. Natomiast w piątkowe południe w hotelu Gromada przy lotnisku w Warszawie zaplanowana jest konferencja prasowa połączona z ważeniem. Dla kibiców to okazja na spotkanie pięściarzy Polski i Argentyny oraz na wspólne zdjęcia. - W każdym z czterech wcześniejszych spotkań, w tym dwóch oficjalnych w rozgrywkach World Series of Boxing, byliśmy blisko zwycięstw. Liczę, że przerwiemy złą serię i wreszcie wygramy. W 1975 roku zwyciężyłem we Włocławku w juniorskim Turnieju Gazety Pomorskiej w wadze -48 kg, więc mam nadzieję, że moi podopieczni też będą górą. Dla mnie to pierwsza konfrontacja z Argentyńczykami, nigdy nie boksowałem z zawodnikami tego kraju - powiedział Zbigniew Raubo, mający na koncie triumfy w mistrzostwach Polski i Turnieju Feliksa Stamma.


W 3. kolejce grupy B ligi WSB barw Husarii bronić będą - Dawid Jagodziński -49 kg, Sylwester Kozłowski -56 kg, Damian Kiwior -64 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg i Igor Jakubowski -91 kg. - Wierzę, że każdego z nich stać na zdobycie punktu, począwszy od Dawida, który jako pierwszy wejdzie na ring, a skończywszy na Igoru, tak pięknie debiutującego w prestiżowej lidze w San Juan. Słyszałem o jakichś tam problemach Argentyńczyków w najwyższych wagach, ale każdy ma swoje kłopoty - dodał Zbigniew Raubo.

W innych spotkaniach tej serii USA KnockOuts spotka się z Caciques Venezuela, Italia Thunder z Puerto Rico Hurricanes, a Azerbaijan Baku Fires z Astana Arlans Kazakhstan. Na razie po 2 zwycięstwa (6 pkt) mają zespoły z Kazachstanu, USA i debiutant z Portoryko. Husaria zgromadziła 2 pkt za porażki 2-3 i zajmuje 6 miejsce. Argentyńczycy i Włosi mają po 1 pkt.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×