Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dawid Michelus: Zmieniam styl boksowania

- Zmieniam styl swego boksowania - mówi Dawid Michelus (-60 kg), który w piątek spotka się z Jose Javierem Garcią Rosario w meczu ligi WSB.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Spotkanie Rafako Hussars Poland z Puerto Rico Hurricanes rozpocznie się o godz. 20:30 w Wyszkowie. Transmisja w TVP Sport. W tym sezonie mistrz Polski wagi lekkiej pokonał najpierw Zakira Safiulina (Astana Arlans Kazakhstan), następnie przegrał z Albertem Selimovem (Azerbaijan Baku Fires) i Carlosem Balderasem Jr. (USA Knocokouts). Wszystkie walki rozstrzygały się na punkty. Po tych przegranych Dawid Michelus postanowił przestawić się na nieco inne pięściarstwo. - Jestem po rozmowach z trenerami i wspólnie wyciągnęliśmy wnioski z tych niepowodzeń w Azerbejdżanie i Ameryce. Mój stary boks, jeszcze z czasów juniorskich, nie sprawdza się w seniorach. Najwyższa pora na jego zmianę. Kibice zobaczą efekty w ringu - powiedział Dawid Michelus. Jego piątkowy rywal w tym sezonie ma rekord walk 2-0.


Oprócz Dawida Michelusa, trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki wystawiają pochodzącego z Wyszkowa, a więc boksującego przed własną publicznością Mateusza Tryca (-81 kg) oraz Niemca Hamzę Toubę (-52 kg), Stevena Gerarda Donnelly’ego z Irlandii Płn. (-69 kg) i Litwina Mantasa Valavicziusa (+91 kg).

- Podczas ceremonii Mantas Valaviczius wniósł na wagę 110 kg, zaś jego przeciwnik - Laurent Atkinson Clayton z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych aż 122 kg - mówi szef Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.

Piątkowy mecz będzie już ósmym Husarii w tym sezonie i szansą na 2 zwycięstwo. Pozostali kadrowicze już szykują się do środowego wyjazdu do Kazachstanu na spotkanie z niepokonanymi Astana Arlans. Tomasz Jabłoński -75 kg i Igor Jakubowski -91 kg powalczą tam o piąte zwycięstwa w World Series of Boxing, przybliżające ich do wyjazdu na igrzyska 2016.

- Już koncentruję się na walce z Kazachem Nursultanovem (3-0, WSB), oglądałem już jego walki. W przyszłym tygodniu ustalę z trenerami dokładny plan taktyczny - powiedział Tomasz Jabłoński.

Już niebawem Husaria zawita do Trójmiasta, skąd pochodzi kapitan drużyny - 28 marca w Hali Widowisko-Sportowej AWFiS Gdańsk spotka się z Azerbaijan Baku Fires. W składzie będą Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×