KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Rain Karlsson zadebiutuje w Husarii

Z powodu kontuzji w ekipie Rafako Hussars Poland w sobotnim meczu ligi WSB z Azerbaijan Baku Fires zabraknie Igora Jakubowskiego (-91 kg). Zastąpi go Estończyk Rain Karlsson.

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Spotkanie odbędzie się o g. 20:30 w hali AWFiS w Gdańsku. - W poprzedniej walce z Wasilijem Lewitem doszło do uszkodzenia tzw. zawiasu szczęki. Żuchwa lekko się przesunęła, a że akurat w czasie wzrostu był ząb mądrości, tzn. ósemka, zaczął się on wykrzywiać i uciska mi resztę zębów. Czuję spory dyskomfort, nie mam mowy o boksowaniu - powiedział Igor Jakubowski, jeden z liderów Husarii.
Po czterech zwycięstwach z rzędu, Igor Jakubowski w poprzedni weekend przegrał walkę z Wasilijem Lewitem w Kazachstanie. Polak nie stracił szans na awans na igrzyska olimpijskie z rankingu WSB, a poza tym to nie jedyna możliwość zakwalifikowania się na zawody w Rio de Janeiro. - Na pewno nie wystąpię w sobotę w Gdańsku z Azerami. Jestem po zabiegu w Warszawie. Prawdopodobnie w tym sezonie już nie wystąpię, pod dużym znakiem zapytania stoi mój udział w meczu ze Stanami Zjednoczonymi 18 kwietnia w Szczecinie - mówi Igor Jakubowski.

W Rafako Hussars Poland zadebiutuje pozyskany w listopadowym drafcie Estończyk Rain Karlsson. Zastępcę Igora Jakubowskiego czeka trudny egzamin, bowiem rywalem będzie prawdopodobnie Abdulkadir Abdullajew. W tym sezonie WSB wygrał wszystkie cztery swoje walki.

Pod nieobecność Igora Jakubowskiego, w składzie Husarii będą Dawid Jagodziński -49 kg, Sylwester Kozłowski -56 kg, wracający do zespołu Damian Kiwior -64 kg oraz kapitan Tomasz Jabłoński -75 kg, który pochodzi z Gdyni.

22-letni Rain Karlsson mierzy 193 cm, w dorobku ma 4 tytuły mistrza Estonii. W 2012 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy U-22 w Kaliningradzie.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×