"The Mirror": Tyson Fury przyłapany na stosowaniu zakazanych sterydów anabolicznych?

Jak informuje brytyjski dziennik "The Mirror", Tyson Fury został w 2015 roku złapany na stosowaniu nielegalnych sterydów anabolicznych. Bokser wszystkiemu jednak zaprzecza.

Jakub Madej
Jakub Madej
PAP / DPA

W próbkach pobranych Tysonowi Fury'emu (25-0, 18 KO) wykryto obecność nielegalnego sterydu anabolicznego - poinformował dziennik "The Mirror". Nielegalną substancję wykryto również w organizmie kuzyna obecnego mistrza świata WBO i WBA w wadze ciężkiej, Hughie Fury'ego (20-0, 10 KO).

Próbka z podwyższoną ilością nandrolonu została pobrana na początku 2015 roku, jeszcze przed listopadowym pojedynkiem Anglika z Władimirem Kliczką.

"The Mirror" informuje również, że obaj bokserzy usłyszeli o pozytywnych wynikach testów we wrześniu ubiegłego roku. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęła już organizacja UK Anti-Doping, a Tyson i Hughie mają złożyć oficjalne wyjaśnienia przed niezależnym panelem.

ZOBACZ WIDEO Andrzej Wasilewski: Takiego wydarzenia w sportach walki w Polsce jeszcze nie było

- UK Anti-Doping nie będzie wypowiadało się na temat jakichkolwiek szczegółów przed zakończeniem całego procesu - powiedziała Sophie Ashcroft z brytyjskiej organizacji.

Tyson Fury zaprzeczył wszystkim doniesieniom i przypomniał, że od zawsze to on walczy o czystą konkurencję w sporcie oraz dodatkowe testy przed każdym pojedynkiem.

- Boks ma duży problem z dopingiem. Mnie to jednak nie dotyczy, bo zawsze chodzi przede wszystkim o determinację - stwierdził w listopadzie 2015 roku Fury.

Rewanżowy pojedynek pomiędzy Władimirem Kliczką a Tysonem Furym miał odbyć się 9 lipca w Manchesterze. W piątek Anglik poinformował jednak, że z powodu kontuzji kostki starcie będzie przełożone.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×