Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Izu Ugonoh odniósł się do wizyty w TVN 24. "Pozostaję apolityczny"

W TVN24 Izu Ugonoh przyznał m.in., że w Polsce czuje się bezpieczny i może zrozumieć politykę naszego kraju wobec imigrantów. Teraz czarnoskóry bokser w szczerych i mocnych słowach odniósł się do tamtej rozmowy.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Izu Ugonoh Getty Images / Na zdjęciu: Izu Ugonoh

- Nie wiedziałem po co mnie zaprosili i czego ode mnie oczekiwali. Powiedziałem to co uważam i myślę, że wyszło najlepiej jak mogło. Nie dałem się też zmanipulować, no bo jak to, zapraszacie mnie do telewizji i teraz oczekujecie, że ja będę psioczył na Polskę i mówił jak się w niej okropnie żyje? No dajmy spokój, bądźmy dorośli. Nigdy bym czegoś takiego nie zrobił, ponieważ to jest po prostu słabe - stwierdził Izu Ugonoh w rozmowie z dziennikarzem portalu ringpolska.pl.

31-latek miał na myśli fakt, że w TVN24 nie skrytykował polityki obecnie rządzących Polską i pozostał przy swoich poglądach. Zapewnił, że będzie dalej tak postępował, niezależnie gdzie zostanie zaproszony.

- Całkowicie pozostaje apolityczny i dalej zamierzam być sobą. To jaką jestem osobą jest ciekawym zjawiskiem dla wielu ludzi w Polsce. Dopiero w ostatnich tygodniach, kiedy np. był wywiad z panią Anitą Werner, tak naprawdę zagłębiłem się co to jest prawa i lewa strona (w polityce - przyp. red.).

Cała rozmowa z Izu Ugonoh dla ringpolska.pl:

Jeszcze przed rozmową w TVN24 Izu Ugonoh udzielił obszernego wywiadu Michałowi Kołodziejczykowi. W nim w następujący sposób wypowiedział się o niechęci polskiego rządu do przyjmowania imigrantów.

- Pamiętam Marsz Niepodległości. Z jednej strony było na nim sporo moich kolegów, ludzi których znam, których lubię i szanuję. Było sporo normalnych Polaków, którzy wyszli na ulice manifestować swoją radość z rocznicy odzyskania niepodległości. Należy to robić, to jest dobre. W każdym kraju świętuje się przy takich okazjach. Z drugiej strony miałem jednak świadomość, że w marszu szli też ludzie, którym bym się nie spodobał tylko dlatego, że jestem czarny, że musiałbym z nimi walczyć słownie, albo doszłoby do fizycznej agresji. Dużo się zmieniło, ale widzę, jakie jest nastawienie do inności. Straszenie imigrantami ma ogromny wpływ na psychikę ludzi, a jak ludzie się boją, to wychodzą z nich najgorsze rzeczy.

Izu Ugonoh urodził się w Szczecinie i wychował w Polsce. Pochodzi z nigeryjskiej rodziny. Jego rodzice przyjechali do naszego kraju na studia. Jest sześciokrotnym mistrzem Polski w kick-boxingu. Od 2014 roku walczy w bokserskiej wadze ciężkiej.

W piątek 25 maja na PGE Narodowym w Warszawie Ugonoh powalczy z Fredem Kassi podczas Narodowej Gali Boksu.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 80. Andrzej Gmitruk: Polski boks doczeka się następcy Gołoty. Szpilka i Ugonoh wrócą do gry

Czy Izu Ugonoh wygra swoją walkę podczas Narodowej Gali Boksu na PGE Narodowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
youtube.com/ringpolska.pl

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×