Jan Błachowicz czeka na kolejna walkę w UFC. Pyta fanów o zdanie

Jan Błachowicz (23-7) po czterech zwycięstwach z rzędu w UFC czeka na kolejny pojedynek. "Cieszyński Książę" jest bliski walki o pas w kategorii półciężkiej, ale przedtem może stoczyć jeszcze jedno starcie.

Waldemar Ossowski
Jan Błachowicz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
Błachowicz w ostatniej walce, 15 września w Rosji, pokonał przez poddanie Nikitę Kryłowa, dzięki czemu umocnił się w czołówce kategorii półciężkiej. Wcześniej 35-latek zwyciężył także Devina Clarka, Jareda Cannoniera i Jimiego Manuwą.

Były mistrz KSW jest obecnie sklasyfikowany na 3. miejscu w swojej kategorii wagowej. Polaka wyprzedza tylko Anthony Smith i Alexander Gustafsson. Pierwszy z wymienionych zawodników pokonał ostatnio Volkana Oezdemira, dzięki czemu awansował w rankingu o aż 8 miejsc. Z kolei "Mauler" 29 grudnia zmierzy się z powracającym do UFC Jonem Jonesem, a stawką ich drugiego starcia będzie pas w kategorii półciężkiej, który obecnie jest w posiadaniu Daniela Cormiera.

Najbardziej prawdopodobnym rywalem Jana Błachowicza w kolejnej walce wydaje się być Anthony Smith, a zwycięzca takiego pojedynku zapewni sobie walkę z wygranym batalii Gustafsson - Jones II.

Czy Jan Błachowicz pokonałby Anthony'ego Smitha?