Kamil Szeremeta za Giennadijem Gołowkinem w rankingu WBC. Wysokie miejsca Polaków

Federacja WBC opublikowała najnowsze zestawienie rankingów we wszystkich kategoriach wagowych. Najwyższe miejsce wśród Polaków zajął Kamil Szeremeta, który zajmuje drugą pozycję.

Jakub Madej
Jakub Madej
Kamil Szeremeta Materiały prasowe / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta
Polski zawodnik kategorii średniej w najnowszym zestawieniu federacji WBC uplasował się zaraz za Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO). Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) wysokie miejsce zawdzięcza ubiegłorocznym wygranym przez nokaut z Alessandro Goddim i Rubenem Diazem, dzięki którym 29-latek zdobył i obronił pas mistrzowski EBU European w wadze średniej.

Ósme miejsce w kategorii ciężkiej zajął Adam Kownacki (18-0, 14 KO), który już 26 stycznia skrzyżuje rękawice z Geraldem Washingtonem. Oprócz niego w zestawieniu królewskiej dywizji pojawił się na 31. miejscu Artur Szpilka (22-3, 15 KO), na 32. pozycji Mariusz Wach (33-4, 17 KO) i na 38. miejscu Izu Ugonoh (18-1, 15 KO).

W rankingu kategorii junior ciężkiej szóstą lokatę zajął Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO), tuż za nim uplasował się Krzysztof Włodarczyk (56-4-1, 39 KO), a na dwunastej pozycji znalazł się Mateusz Masternak (41-5, 28 KO). Nieco niżej, na 23. miejscu jest obecnie Michał Cieślak (17-0, 11 KO), natomiast na 28. pozycji Adam Balski (13-0, 8 KO).

Dwóch Polaków znalazło się w zestawieniu wagi półciężkiej. Na 20. miejscu uplasował się Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO), a dziewiętnaście pozycji niżej Paweł Stępień (12-0, 11 KO).

Wysokie, piąte miejsce w kategorii junior średniej zajął Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO), nad którym znajdują się już tylko tacy pięściarze, jak Sergio Garcia, Kell Brook, Julian Williams czy Jermell Charlo.

Czy chciałbyś zobaczyć walkę Kamila Szeremety z Giennadijem Gołowkinem?