Trwają poszukiwania następcy Andrzeja Gołoty. Rocky Boxing Promotion organizuje turniej wagi ciężkiej

Powstaje nowy, innowacyjny projekt w polskim boksie zawodowym, który ma na celu znaleźć następcę Andrzeja Gołoty. Grupa Rocky Boxing Promotion ogłosiła turniej w wadze ciężkiej.

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Andrzej Gołota Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Andrzej Gołota
Całe wydarzenie rozpocznie się 10 maja w Kościerzynie. Za całościową organizację imprez odpowiedzialna będzie grupa Rocky Boxing Promotion, której szefem jest Krystian Każyszka. Gale transmitowane będą przez stację Polsat Sport.

Główną wygraną w turnieju będzie 100 tys. zł oraz kontrakt z grupą promotorską, odpowiadającą za imprezę. Celem całego przedsięwzięcia jest wyłonienie perspektywicznego zawodnika z charakterem, który udowodni, że warto na niego w przyszłości postawić.

Za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych, organizatorzy przyznali, że to w pełni do nich należeć będzie decyzja o stopniu wyszkolenia pięściarzy oraz ich wieku. "Pozostawiamy to w Naszej subiektywnej ocenie. Na pewno myślimy o prospekcie, więc nie chcemy kogoś bardzo zaawansowanego wiekowo. Chcemy rozwijać tę osobę późnej, więc baza umiejętności jest potrzebna. Resztę weryfikuje turniej" - napisała grupa Rocky Boxing Promotion w rozmowie z kibicem.

Pomysł organizacji tego typu wydarzenia spodobał się m.in. Arturowi Szpilce, który za pośrednictwem Twittera krótko podsumował cały plan.


ZOBACZ WIDEO: Joanna Jędrzejczyk: Ciężko jest być cały czas na topie. Presja ludzi jest ogromna
Czy organizacja tego typu turnieju to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×