Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Boks. Ciąg dalszy zamieszania z Adamem Balskim. "Chce się uwolnić? Wystarczy jeden przelew"

Adam Balski twierdzi, że nie jest już związany z Tymex Boxing Promotion. Jednak właściciel Mariusz Grabowski jest zupełnie innego zdania. Co więcej, uważa, że jeśli Balski chce odejść, to musi zapłacić prawie milion złotych kary.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Adam Balski Materiały prasowe / MB Promotions / Na zdjęciu: Adam Balski

- Nie chcę nikomu utrudniać życia. Skoro Adamowi było tak źle w naszej grupie, droga wolna. Nie chcę nikogo uszczęśliwiać na siłę. W kontrakcie Adama jest zapis o jednostronnym zerwaniu umowy i kwota, jaką należy zapłacić, by ją rozwiązać. Adam zna tę kwotę, ma numer konta i jeśli chce się "uwolnić" - wystarczy jeden przelew. Może tak przychylni mu doradcy powinni mu teraz pomóc? (...) To prawie milion złotych. Zainwestowaliśmy w Adama konkretną kasę, dlatego nie może teraz być tak, że ktoś nam zabierze zawodnika za darmo. Jeśli na konto wpłynie kwota za jednostronne zerwanie kontraktu, temat będę uważał za zamknięty - mówi w rozmowie z Mateuszem Fudalą z "Super Expressu" Mariusz Grabowski, właściciel Tymex Boxing Promotion.

Adam Balski uważa, że jego prawnicy unieważnili umowę z Grabowskim, ale zupełnie odmiennego zdania jest promotor. Twierdzi, że ona jest cały czas ważna. Powiedział, że nie wyklucza, iż całą sprawą zajmie się sąd. Dodał, że Balski złamał kilka paragrafów zapisanych w umowie.

Grabowski przyznaje, że nie ma bezpośredniego kontaktu z bokserem, a jedynie dostaje od niego pisma. - Myślę, że Adam trochę się pogubił. Nie wiem kto mu doradza, ale to już jego sprawa... Inna sprawa, że teraz wodzi za nos dziennikarzy. Raz zawiesza karierę, a za chwilę ją wznawia. Raz musi przemyśleć sprawę, a za chwilę pisze o nowym rozdaniu. Zastanawiam się czy coś jest nie tak z jego psychiką? - pyta Grabowski.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Jagiełło o walce Szpilki z Chisorą. "To było bardzo trudne doświadczenie. Zobaczymy, jaki ma plan na przyszłość"

W połowie lipca Balski napisał na swoim profilu na Facebooku: "Przemyślałem wszystko i jak na razie kończę karierę. Jadę za granice do pracy, a co dalej mnie czeka? Nie wiem..." 

Kaliszanin był kreowany na dużą gwiazdę boksu w Polsce, tocząc główne pojedynki na antenie Polsatu. W ostatniej walce, 22 grudnia 2018 roku w Radomiu, Balski po trudnej batalii pokonał Siergieja Radczenkę. Jego bilans to 13 wygranych (8 przez nokaut).

Zobacz takżeBoks. Adam Balski wznowił treningi. "Jeszcze cały świat o mnie usłyszy"

Zobacz takżeSą wyniki sekcji zwłok Dawida Kosteckiego

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×