KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Boks. Nieoficjalnie: Ślady na szyi Dawida Kosteckiego to ugryzienie owada

Prokurator Wojciech Kapuściński podczas oględzin ciała Dawida Kosteckiego zauważył dwa nakłucia po igle na jego szyi. Z nieoficjalnych ustaleń TVP Info wynika, że to ślady po ugryzieniu owada.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dawid Kostecki Newspix / Michał Stawowiak / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Śmierć Dawida Kosteckiego wzbudza wiele kontrowersji. Z poniedziałkowej publikacji "Gazety Wyborczej" wynika, że na szyi boksera zauważono dwa małe ślady po ukłuciu. Prokurator Wojciech Kapuściński w notatce służbowej nie wykluczył "możliwego zbrodniczego charakteru śmierci". Z kolei pełnomocnicy rodziny Kosteckiego domagają się dokładnego sprawdzenia, czy w sprawę śmierci 38-latka były zamieszane osoby trzecie.

Jednak jak poinformował internetowy serwis TVP Info, śledczy jednoznacznie wykluczyli, by do śmierci Dawida Kosteckiego ktoś się przyczynił. Dwa niewielkie ślady, które prokurator odkrył na szyi zmarłego, to prawdopodobnie ugryzienie owada. Z kolei "Gazeta Wyborcza" przekazała, że podczas sekcji zwłok tych śladów nie zbadano.

Prokurator Kapuściński w notatce służbowej "odnotował szeroką bruzdę wisielczą na szyi". Ale miał wątpliwości, czy to było samobójstwo. TVP Info przekazało, że obok bruzdy wisielczej znajdowały się małe strupki, które nie wzbudziły wątpliwości biegłych.

2 sierpnia Kostecki, według oficjalnych informacji przekazanych przez Służbę Więzienną, miał popełnić samobójstwo. - Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych - poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Były młodzieżowy mistrz świata WBC w 2011 r. został skazany na 2,5 roku więzienia za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. W 2016 r. znów trafił do więzienia. Tym razem za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.

Zobacz także:
Boks zawodowy. Nowe wieści ws. śmierci Dawida Kosteckiego. "Nie zbadano nakłuć na szyi boksera"
Boks. Kolejna porażka Rafała Jackiewicza. Polak rozbity na Ukrainie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×