Boks. Frank Warren krytykuje Andy'ego Ruiza Jr. "Zhańbił siebie i boks"

- To było absurdalne i hańbiące dla boksu. On wyglądał jak słoń - tak Frank Warren, promotor Tysona Fury'ego skomentował postawę Andy'ego Ruiza Jr. Meksykanin przegrał rewanż z Anthonym Joshuą i wyglądał na słabo przygotowanego do walki.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Andy Ruiz jr i Anthony Joshua Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Andy Ruiz jr i Anthony Joshua
7 grudnia Andy Ruiz jr stracił pas mistrza świata wagi ciężkiej, jednogłośnie przegrywając na punkty rewanż z Anthonym Joshuą. Meksykanin zaprezentował się bardzo słabo i gołym okiem było widać, że nie przygotował się do tego pojedynku.

Ruiz wniósł na wagę niemal 129 kilogramów, czyli aż o siedem więcej niż podczas pierwszego starcia z Brytyjczykiem, który z kolei ważył najmniej w trakcie swojej kariery.

Promotor Tysona Fury'ego Frank Warren, w rozmowie z BBC, nie ukrywał cierpkich słów pod adresem Meksykanina. - To było wręcz absurdalne. Gdy przyjrzałeś się mu, to on wyglądał jak słoń - ocenił.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour): brutalny nokaut Kazieczki na KSW 52, teraz chce walki o pas

- On zhańbił siebie i boks. To, że walczysz w wadze ciężkiej nie oznacza, że nie masz obowiązku prezentować się chociaż trochę jak atleta. Nie przygotował się w żadnym stopniu do tego pojedynku - dodał Warren.

Dodajmy, że także ojciec byłego już mistrza świata skrytykował go za brak profesjonalizmu. - Powiedziałem mu: "Musisz schudnąć". Nie słuchał ze względu na sławę. Jeździł Rolls Royce'em, był z przyjaciółmi, urządzał przyjęcia i nie słuchał obozu. Szedł swoją drogą - powiedział Andy Ruiz Senior (czytaj więcej TUTAJ).

- Powinienem był trenować ciężej i częściej słuchać moich trenerów. Może powinienem mieć wpływ na całą tę wagę, którą zrobiłem - przyznał z kolei sam pięściarz (czytaj więcej TUTAJ).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×