Boks. Tymex Boxing Night 12. Damian Wrzesiński wystąpi w walce wieczoru. Debiut w TVP Sport

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Damian Wrzesiński
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Damian Wrzesiński
zdjęcie autora artykułu

Mariusz Grabowski organizuje kolejną galę boksu. Kolejna gala spod szyldu Tymex Boxing Promotions odbędzie się 10 lipca w Pionkach. W walce wieczoru wystąpi Damian Wrzesiński. Będzie to debiut grupy na kanale TVP Sport.

Dwie pierwsze gale w latach 2013-14 Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion) zorganizował w rodzinnych Pionkach na Mazowszu. -Boks zawodowy, dzięki uprzejmości naszych partnerów na czele z Telewizją Polską i miastem Pionki, wraca tu gdzie zaczynaliśmy. Dziś Tymex jest jedną z najważniejszych grup w kraju - mówi promotor przed galą Tymex Boxing Night 12, która odbędzie się 10 lipca.

W podradomskich Pionkach kariery zaczynali i pierwsze walki toczyli Mistrzyni Świata WBO Ewa Brodnicka i notowany wysoko w światowych rankingach Robert Parzęczewski, obecnie liderzy grupy Tymex. Duże ambicje mają też inni pięściarze i pięściarski z teamu Mariusza i Marcela Grabowskich.

- Przez ostatnich 6-7 lat bardzo mocno rozwinęliśmy się jako grupa promotorska boksu zawodowego. Wracamy do Pionek, gdzie zaczynamy nowy rozdział w historii Tymexu - współpraca z Telewizją Polską i transmisje w TVP Sport są dla nas wielką szansą, możemy pokazać potencjał zawodników i swój na ogromnym obszarze naszego kraju. Zasięg stacji jest wielkim atutem... Bardzo dziękuję także burmistrzowi Pionek Robertowi Kowalczykowi za wsparciu przy projekcie. Mam sentyment do tego miasta i zawszę doceniam wkład i zaangażowanie przedstawicieli samorządu w rozwój i promocje naszego miasta. Mam nadzieję, że za miesiąc, w dniu sportowego święta Pionek, kibice będą mogli zasiąść na trybunach, oczywiście z zachowaniem wszelkich wytycznych - powiedział Mariusz Grabowski.

ZOBACZ WIDEO: MMA. Michał Materla ma cel w KSW. "Nie jest to łatwa i krótka droga"

Jak ma wyglądać karta walk 10 lipca? - W walce wieczoru Damian Wrzesiński spotka się z solidnej klasy rywalem mającym bardzo dobry rekord. Chcę doprowadzić do długo oczekiwanego pojedynku w wadze ciężkiej Kamila Bodziocha z Marcinem Siwym. Tomasz Gromadzki walczył w sobotę, 6 czerwca na gali GROMDA, ale twierdzi, że bez problemu przygotuje się na walkę ze Stanisławem Gibadło, czyli mielibyśmy dwa bardzo interesujące starcia wewnątrz grupy. W barwach Tymexu zadebiutuje Aleksander Strecki, Olimpijczyk z Pekinu, były Mistrz Świata Kadetów, który w seniorskiej kadrze Ukrainy był m.in. z Usykiem i Łomaczenką. Oprócz niego brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów ma w dorobku Sasha Sidorenko. Była zawodowa mistrzyni kontynentu zmierzy się z Kariną Kopińską. Z kolei Laura Grzyb będzie boksowała z Bojaną Libiszewską - przyznał szef Tymex Boxing Promotion.

Zapowiada się spektakularny powrót promotora Mariusza Grabowskiego do rodzinnego miasta w debiucie na antenie TVP Sport.

- Potencjał naszej grupy jest ogromny, a pamiętajmy, że tym razem nie może wystąpić radomianin Michał Żeromiński, którego miałby wielu kibiców na gali w Pionkach. W roli widzów przyjadą Ewa Brodnicka i Robert Parzęczewski. Budujemy kariery i pozycje kolejnych pięściarek i pięściarzy, jak Damian Wrzesiński, którzy aspirują przynajmniej do pasów europejskich. Dla fanów boksu taka gala to wielka dawka emocji, a pojedynek Bodziocha z Siwym mógłby być hitową walką w królewskiej kategorii. Wierzę, że uda się do niego doprowadzić. To będzie świetna gala, a na taką zasługują Pionki. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w TVP Sport - stwierdził Mariusz Grabowski.

Zobacz także: Boks. 150 milionów funtów! Walka Tysona Fury'ego z Anthonym Joshuą przyniesie ogromne zyski

Zobacz także: Boks. Shakur Stevenson znokautował rywala. Mistrz świata nadal niepokonany (wideo)

Źródło artykułu: