Boks. Walka Szeremety z Gołowkinem ponownie przesunięta. Tym razem na listopad

Pojedynek Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) ponownie został przesunięty. Do walki Polaka o mistrzostwo świata w wadze średniej ma dojść w listopadzie.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Kamil Szeremeta Materiały prasowe / Piotr Duszczyk / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta
O nowych planach względem pojedynku Szeremeta - Gołowkin poinformował Salvador Rodriguez, dziennikarz ESPN Deportes. Według niego platforma streamingowa DAZN planuje w listopadzie przeprowadzić transmisję z tego starcia.

Kamil Szeremeta ponownie musi uzbroić się w cierpliwość. Bokser z Białegostoku może być sfrustrowany, bo jego walka z "GGG" była przekładana już kilka razy. Pierwotnie miała się odbyć na początku tego roku.

Szeremeta to były mistrz Europy w kategorii średniej, niepokonany w 21 pojedynkach. Podopieczny trenera Fiodora Łapina w ostatniej walce, w październiku 2019 roku, zadebiutował na ringu w USA i szybko znokautował Oscara Cortesa. Pięściarz grupy Knockout Promotions ma podpisany kontrakt z Eddie'em Hearnem.

Za walkę z Gołowkinem Polak ma zgarnąć największą wypłatę w karierze. Faworytem bukmacherów jest Kazach. 38-latek to jeden z najlepszych pięściarzy obecnego pokolenia bez podziału na kategorie wagowe.

O sile Giennadija Gołowkina przekonało się już 35 jego przeciwników, m.in. Grzegorz Proksa. Od października 2019 roku jest on posiadaczem tytułu mistrza świata federacji IBF, a w przeszłości dzierżył też pasy WBA i WBC.

Zobacz także:
MMA. FEN 29. Adam Kowalski - Marcin Łazarz. Przypadkowy faul kończy walkę. Pas bez właściciela
MMA. FEN 29. Marcin Naruszczka - Marko Radaković. "Łowca Głów" ścięty z nóg, co za nokaut! [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: FEN 29. Co za nokaut! Kacper Formela zachwycił kibiców!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×