Boks. Andrzej Gołota zabrał głos w sprawie powrotu do Polski. Widzi się w nowej roli

Andrzej Gołota nie zamierza wracać do Polski. 52-latek, który od 30 lat mieszka w USA, ma poukładane życie, ale zbyt wiele spraw trzyma go za oceanem. Były bokser ma sporo wolnego czasu i chciałby wreszcie zostać dziadkiem.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Andrzej Gołota WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Andrzej Gołota
- Urodziłem się w Polsce, wychowałem się tutaj. Pierwsze kroki w boksie stawiałem w Polsce. Zawsze serce ciągnie z powrotem, ale z drugiej strony... Dzieci już tam się urodziły i czego się dla nich nie robi - powiedział Andrzej Gołota w programie "W ringu z Najmanem".

Emerytowany bokser swoją karierę zakończył w 2014 roku na gali w Częstochowie, w pokazowej walce z Danellem Nicholsonem. Na zawodowym ringu Polak stoczył aż 52 pojedynki, z których 41 wygrał. Gołota czterokrotnie walczył o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Jest także brązowym medalistą olimpijskim z Seulu.

Andrzej Gołota od lat 90. mieszka w Chicago. Z żoną Mariolą ma dwójkę dzieci - Alexandrę (ur. 1991) i Andrzeja (ur. 1997). Legenda polskiego boksu przyznała, że nie może doczekać się wnuków.

- To jest największy problem. Myślałem, że może jakiś wypadek (śmiech), a tu nic. Córka ma 29 lat i nic, po prostu to jest tragedia - wyznał.

Zobacz także:
MMA. FEN 29. Adam Kowalski - Marcin Łazarz. Przypadkowy faul kończy walkę. Pas bez właściciela
MMA. FEN 29. Marcin Naruszczka - Marko Radaković. "Łowca Głów" ścięty z nóg, co za nokaut! [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: Prezes FEN z prostym przesłaniem: Nielojalnym zawodnikom krzyż na drogę!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×