Możliwy powrót Andrzeja Gołoty! Jest gotowy na walkę z legendą

Andrzej Gołota po obejrzeniu walki Tysona z Jonesem Jr przyznał, że jest gotowy wrócić do ringu i ponownie zmierzyć się z "Bestią". - Tylko musiałbym dwa miesiące potrenować - powiedział polski pięściarz.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Andrzej Gołota (z lewej) AFP / Na zdjęciu: Andrzej Gołota (z lewej)
Mike Tyson ma za sobą powrót do ringu po latach przerwy. Podczas walki z Royem Jonesem Jr pokazał się z całkiem dobrej strony. Wielu ekspertów twierdziło, że zasłużył na zwycięstwo. Innego zdania byli sędziowie, którzy postanowili zakończyć tę walkę remisem.

Pojedynek w Los Angeles wzbudził ogromne zainteresowanie. Jednym z oglądających był Andrzej Gołota. 54-letni Mike Tyson zaimponował mu tym, jak poruszał się w ringu.

- Tempo nie było nawet takie najgorsze, powiem ci szczerze. Ale prawie nie było ciosów. Bo to była exhibition, a nie walka. Tyson wyglądał lepiej. Jones był lżejszy o 10 funtów, a to Tyson poruszał się szybciej - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Haratyk znokautowany na gali ACA 114 w Łodzi. Zobacz zwycięskie ciosy Nikoli Dipczikowa

Gołota otwarcie też przyznał, że jest... gotowy wrócić do ringu i stoczyć walkę. Jego rywalem mógłby być nawet Mike Tyson, z którym Polak mierzył się w 2000 roku. Wówczas po drugiej rundzie Polak zrezygnował z walki i wrócił do szatni. Wściekli kibice obrzucili go różnymi przedmiotami.

Oficjalnie porażka w pojedynku z Mike'em Tysonem nie widnieje jednak w rekordzie Andrzeja Gołoty. Wszystko za sprawą marihuany, którą dzień przed pojedynkiem zażywał Amerykanin. Miało to związek ze... strachem przed Gołotą, który wywarł duże wrażenie na Tysonie podczas oficjalnego ważenia. Teraz Polak przyznał, że chętnie by jeszcze raz zmierzył się z "Bestią".

- Naprawdę mógłbym wyjść do walki z Tysonem. Nie ma problemu. Tylko musiałbym dwa miesiące potrenować. A nie wiem, czy bym wytrzymał taki trening. To jest pytanie. Ale jestem zdrowy - skomentował Gołota.

Ostatnią walkę w karierze Gołota stoczył w październiku 2014 roku z Danellem Nicholsonem. W przeszłości czterokrotnie stawał do rywalizacji o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

Zobacz także: FEN 31. Daniel Rutkowski - Adrian Zieliński. Dominacja mistrza. Fenomenalna forma "Rutka"

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Andrzej Gołota powinien wrócić do ringu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×