KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fundacja Cancer Fighters bije raka po raz szósty

W ubiegłą sobotę, czyli 21 maja odbyła się kolejna edycja Boxing Challenge, czyli charytatywna gali boksu i K1.

AB
W sobotę, 21 maja odbyła się kolejna edycja Boxing Challenge Materiały prasowe / W sobotę, 21 maja odbyła się kolejna edycja Boxing Challenge
Za całym przedsięwzięciem stoi wrocławska fundacja Cancer Fighters, która na co dzień zajmuje się wsparciem osób walczących z chorobami nowotworowymi. Widowisko po raz drugi w historii odbyło się w Warszawie, a dokładniej w ATM Studio. Tym razem również nie zabrakło sportowych emocji na wysokim poziomie, profesjonalnej oprawy oraz otwartych serc zgromadzonych. Jednym z nieodłącznych elementów Boxing Challenge są licytacje, dzięki którym fundacja może wspierać swoich Podopiecznych, a także oddziały onkologiczne w całej Polsce. W Warszawie udało się zebrać 90 000 złotych na sprzęt, a także wsparcie jednej z Podopiecznych fundacji Cancer Fighters.
 W sobotę, 21 maja odbyła się kolejna edycja Boxing Challenge W sobotę, 21 maja odbyła się kolejna edycja Boxing Challenge
"Za nami szósta odsłona naszej charytatywnej gali. Kiedy organizowaliśmy jedynkę, owszem wiedzieliśmy, w którą stronę ma to zmierzać, ale nie spodziewaliśmy się, aż tak wielkiego zainteresowania. To pokazuje, że w Polsce sporty walki i chęć pomagania innym jest na bardzo wysokim poziomie, co oczywiście cieszy nas niezmiernie! W końcu dzięki temu możemy nieść wsparcie naszym Wojownikom, którzy toczą nierówną walkę każdego dnia. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim, którzy w nas wierzą i wyciągają pomocną dłoń. Mam tu na myśli naszych partnerów, ambasadorów, wolontariuszy i osoby, które biorą udział w Boxing Challenge!" - mówi Marek Kopyść, założyciel Fundacji Cancer Fighters.


W sobotę, 21 maja odbyła się kolejna edycja Boxing Challenge


Szósta edycja charytatywnej gali Boxing Challenge została w pełni dedykowana Natalii, która jest Podopieczna fundacji Cancer Fighters. Natalia walczy z chorobą od czterech lat. Zdiagnozowano u niej nowotwór kory nadnerczy, który jest bardzo rzadki. Szansą na powrót do zdrowia dla Podopiecznej Cancer Fighters jest lek o nazwie „pembrolizumab” stosowany w immunoterapii. Niestety nie jest on refundowany, a miesięczna terapia to koszt około 15 tysięcy złotych. Jednak, aby była ona skuteczna, musi trwać co najmniej rok, co daje kolosalną sumę. Środki zebrane dzięki Boxing Challenge na pewno przybliżą Natalię do pokonania choroby nowotworowej. Fundacja Cancer Fighters nie zatrzymuje się i już ogłosiła datę kolejnej gali, która odbędzie się 1 lipca na wrocławskim obiekcie Tarczyński Arena.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×