Wybierają nokaut roku w MMA. Polak w gronie nominowanych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: nokaut w wykonaniu Krzysztofa Głowackiego
Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: nokaut w wykonaniu Krzysztofa Głowackiego
zdjęcie autora artykułu

W pierwszy dzień sierpnia ogłoszono nominacje do najbardziej prestiżowych nagród w świecie MMA. Na liście widnieje nazwisko m.in. Krzysztofa Głowackiego, który dopiero co zadebiutował w tej dyscyplinie.

Kandydatura Krzysztofa Głowackiego dotyczy nokautu roku i jego walki z Patrykiem Tołkaczewskim. Przypomnijmy, że do tego starcia doszło na początku czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Głowacki wyprowadził wtedy piekielny lewy sierpowy, którym znokautował rywala, wyprowadzając cios będąc na plecach (wideo na końcu artykułu).

Dodajmy, że oprócz Głowackiego, nominowani do kategorii nokaut roku zostali także Leon Edwards, Israel Adesanya, Sadibou Sy oraz Ismael Bonfim.

W kategorii szef roku wyróżniono natomiast Macieja Kawulskiego, jednego z włodarzy KSW. Polak o zwycięstwo rywalizuje z Danem White'em, Scottem Cokerem, Peterem Murray'em oraz Ondrejem Novotnym.

Jedną z kolejnych kategorii jest ta dotycząca organizacji roku. W tym przypadku nominowano KSW, UFCBellator, Professional Fighters League oraz Oktagon.

Dodajmy, że wszystkie nominacje obejmują okres od 1 lipca 2022 roku do 30 czerwca 2023 roku. Wszystkie kategorie, w ramach których będą przyznawane nagrody, można znaleźć na stronie worldmmaawards.com.

Zobacz także: Szpilka zrównał z ziemią byłego rywala Wiadomo, kto pokaże walkę Usyka

ZOBACZ WIDEO: Mieczkowski prosto z mostu po KSW: byłem w szoku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)