Ołeksandr Usyk jest jednym z najbardziej utytułowanych pięściarzy wagi ciężkiej. Jego bilans to 24 zwycięstwa, w tym 15 przez nokaut. Niedawno, 19 lipca, po raz drugi zdobył tytuł absolutnego mistrza, pokonując Daniela Dubois na Wembley w Londynie.
Usyk, mimo sukcesów, nie miał jeszcze okazji walczyć o pasy mistrzowskie w Ukrainie. Sytuacja polityczna w kraju, związana z inwazją rosyjskich wojsk, uniemożliwia mu realizację tego marzenia.
ZOBACZ WIDEO: Czegoś takiego nie przeżyłem. Spędziłem dzień z Radkiem Paczuskim
Richie Woodhall, były mistrz świata, zabrał głos w sprawie Usyka. - To prawdziwa tragedia dla Usyka. 13 obron tytułu i ani razu nie walczył o pas w Ukrainie. Jest to po prostu okropne - wypowiedź Brytyjczyka przytoczył serwis sport.ua.
W trakcie swojej kariery Usyk pokonał takich gigantów jak Tyson Fury i Anthony Joshua. Obecnie myśli o kolejnych wyzwaniach, a jednym z potencjalnych rywali jest Joseph Parker. Nie wyklucza się także trzeciej walki z Tysonem Furym.
Usyk pozostaje symbolem nadziei dla Ukraińców podczas wojny i najpopularniejszym sportowcem pochodzącym z tego kraju. Pięściarz miał okazję toczyć pojedynki między innymi w Polsce.