Floyd Mayweather wraca na ring 13 września. Kto rywalem "Pięknisia"?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

13 września na ring powróci [tag=9494]Floyd Mayweather Jr[/tag] - przekazał dyrektor wykonawczy Mayweather Promotions, Leonard Ellerbe. Kto stanie w szranki z najlepszym pięściarzem na świecie?

Na początku maja Mayweather (46-0, 26 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Marcosa Rene Maidanę (35-4, 31 KO) po trudnej przeprawie. 37-latek w przekroju całego pojedynku był lepszy od Argentyńczyka, ale tym razem o dominacji czy nawet wyraźnej przewadze nie było mowy. Latynoski osiłek brany jest pod uwagę jako potencjalny przeciwnik króla finansowych rankingów w rewanżu.

Za ciekawego kandydata należy uznać Danny'ego Garcię (28-0, 16 KO) - filadelfijczyk pozostaje niepokonany na zawodowstwie, a w swoim dorobku ma dwa mistrzowskie tytuły WBA i WBC w wadze junior półśredniej. Ponadto "Swift" jest o jedenaście lat młodszy od Mayweathera i wydaje się, że szczyt ringowych umiejętności jeszcze przed nim. [ad=rectangle] W kręgu zainteresowań pozostaje również Amir Khan (29-3, 19 KO). "King" co prawda przegrywał trzykrotnie, ale ma wierną rzeszę fanów w Wielkiej Brytanii, co przełożyłoby się na ewentualny sukces finansowy. Khan ostatnio miał okazję zaboksować na gali Floyda, pokonując bardzo wyraźnie Luisa Collazo.

Niewykluczone, że szanse dostanie król nokautu z Florydy, Keith Thurman (23-0, 21 KO). "One Time" nie jest szczególnie doświadczony, ale kibice z coraz większym zainteresowaniem spoglądają na popisy 25-latka. Na celowniku znajduje się jeszcze Shawn Porter (24-0-1, 15 KO), który w ostatnim występie rozbił cenionego Paula Malignaggiego. Niewiadoma niebawem się wyjaśni.

Źródło artykułu: