KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oficjalnie: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka 8 listopada na gali PBN

Rywalizacja Tomasza Adamka z Arturem Szpilką główną atrakcją trzeciej gali z cyklu Polsat Boxing Night. Pięściarze zmierzą się w nowoczesnej, mogącej pomieścić blisko 18 tysięcy widzów Kraków Arenie.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

Informacja o frapującym dla kibiców starciu została oficjalnie potwierdzona przez organizatorów. Transmisja będzie do obejrzenia w systemie Pay-Per-View, prawdopodobna cena to 40 zł.

Dla Adamka będzie to pierwsza walka w Polsce od czasu mistrzowskiej porażki z Witalijem Kliczką w 2011 roku. Szpilka ostatnie dwa boje toczył na terenie Stanów Zjednoczonych, w ojczyźnie pokazał się w czerwcu ubiegłego roku, punktując na dystansie dziesięciu rund Briana Minto.

"Szpila" jest trzynaście lat młodszy od "Górala" i zdecydowanie mniej doświadczony na zawodowstwie. Karierę rozpoczął w 2008 roku, jeszcze w kategorii cruiser, potem była ponad dwuletnia przerwa od startów, spowodowana odbywaniem kary więzienia. Co ciekawe, mańkut z Wieliczki miał boksować na pierwszej gali Polsat Boxing Night w Łodzi z Wojciechem Bartnikiem, jednak kontrowersyjnego sportowca aresztowano podczas oficjalnego ważenia. W głównej walce wieczoru Adamek pokonał przez techniczny nokaut w 5. rundzie Andrzeja Gołotę i był to ostatni pojedynek byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych z rodakiem. Po wyjściu z więzienia Szpilka rywalizował już z najcięższymi pięściarzami, rozprawiając się między innymi z Jameelem McClinem, czy dwukrotnie z Mikiem Mollo. Dopiero Bryant Jennings w styczniu znalazł sposób na 25-latka i zwyciężył przez TKO w 10. odsłonie.
37-letni Adamek na zawodowstwie jest od 1999 roku, w tym czasie osiągał znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Pierwszy istotny tytuł (mistrzostwo świata WBC Interim w wadze półciężkiej) wywalczył sześć lat później w Chicago, pokonując po heroicznej wojnie Paula Briggsa. Następnie był wyjazd do Niemiec i rozbicie tamtejszej gwiazdy, Thomasa Ulricha. Pierwszą porażkę Adamkowi zadał Chad Dawson, po tym niepowodzeniu urodzony w Żywcu zawodnik zdecydował się przenieść do dywizji junior ciężkiej. Wśród cruiserów również święcił triumfy, detronizując w 2008 roku Steve'a Cunninghama. Pod koniec 2009 roku zapadła decyzja o przejściu do królewskiej kategorii, a pierwszym sprawdzianem była przytaczana wcześniej potyczka z Gołotą. Po nieudanej mistrzowskiej szarży na Kliczkę nastąpiła seria pięciu kolejnych wygranych, która została przerwana w marcu przez Wiaczesława Głazkowa.

Źródło: ringpolska.pl

Newsy, ciekawostki, dyskusje - śledź nas na Facebooku!

Wiaczesław Głazkow pomoże Arturowi Szpilce rozpracować Tomasza Adamka?

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
ringpolska.pl
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×