Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Historyczny sukces Andrzeja Fonfary! "Polski Książę" zlał syna legendy!

[tag=20512]Andrzej Fonfara[/tag] nie dał szans Julio Cesarowi Chavezowi Juniorowi, pokonując meksykańską gwiazdę boksu przed czasem. Polak zdobył tym samym tytuł WBC International w wadze półciężkiej .
Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

"Polski Książę" niezwykle odważnie rozpoczął pojedynek z synem legendy i od pierwszego gongu narzucił swój rytm walki na gali w Carson (Kalifornia). W pierwszej odsłonie zadawał więcej ciosów i spychał Chaveza Juniora (48-2-1, 32 KO) do defensywy. Znakomicie przygotowany szybkościowo do tej konfrontacji Fonfara (27-3, 16 KO) wyprzedzał poczynania sławnego rywala i w trzecim starciu ponownie dyktował warunki, a kombinacje zadawanych przez niego ciosów robiły wrażenie.


Latynos w swoim stylu próbował podchodzić jak najbliżej mieszkańca Chicago, rozbijając korpus. Podopieczny Sama Colonny bił z kolei długim lewym prostym, który w domyśle miał blokować ofensywne zapędy Chaveza. W siódmej rundzie Fonfara został ukarany odjęciem punktu za nieprzepisowe ataki barkiem. To co najpiękniejsze, miało dopiero się wydarzyć.

Decydujący cios
Chavez pada na deski. Fonfara wygrywa przez TKO!
Źródło: TVP S.A.

W dziewiątym starciu Polak postawił wszystko na jedną kartę i wyraźnie podkręcił tempo. Wspaniały lewy sierpowy posłał Chaveza na deski i wielki triumf był na wyciągnięcie ręki. W przerwie przed dziesiątą rundą narożnik rozbitego Meksykanina zdecydował się poddać walkę! Do momentu przerwania na punkty wyraźnie (89-80, 88-81, 88-81) prowadził nasz reprezentant. 

Fonfara zdobył pas WBC International w wadze półciężkiej i otworzył sobie drzwi do kolejnych wielkich potyczek o jeszcze większe pieniądze i sławę. Mistrzem świata tej federacji pozostaje Adonis Stevenson, który w ubiegłym roku po trudnym boju wypunktował "Andrew". Może więc czas na rewanż?

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15):
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×