KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piotr Jagiełło: Potwór czeka na Krzysztofa Głowackiego. Będzie straszył (komentarz)

Talent, pewność siebie, determinacja, potencjał, osiągnięcia, umiejętności - nie, to nie są składowe pięściarza idealnego. To cechy sobotniego rywala Krzysztofa Głowackiego, mistrza olimpijskiego Ołeksandra Usyka z Ukrainy. Potwór będzie straszył.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Getty Images

Krzysztof Głowacki posiadaczem tytułu WBO w wadze junior ciężkiej jest od sierpnia ubiegłego roku, gdy w sposób absolutnie epicki znokautował Marco Hucka i odebrał krnąbrnemu Niemcowi trofeum, które ten skrzętnie przez lata trzymał pod swoimi skrzydłami. W pierwszej obronie Polak uporał się ze Steve'em Cunninghamem, rzucając Amerykanina cztery razy na deski. Na początku swojej drogi czempiona "Główka" zostaje wrzucony na głęboką wodę - choć pływać potrafi znakomicie, to fala będzie potężna. Czas surferów.

Usykowi wróżyłem wielką karierę, zanim jeszcze podpisał zawodowy kontrakt. Cztery lata temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie nie miał sobie równych - pokonał Rosjanina Artura Beterbijewa, który dzisiaj postrzegany jest jako przyszły mistrz wagi półciężkiej. W półfinale rozgromił 21:5 Terwela Pulewa, brata Kubrata (byłego rywala Władimira Kliczki przyp. red.). A w wielkim finale rozprawił się z Clemente Russo, czyli pogromcę Deontaya Wildera z Pekinu z 2008 roku. Takich sukcesów nie znajduje się na straganie przypadków, to zapowiedź wyjątkowego talentu.

Usyk to pięściarski potwór, który dzięki złotemu medalowi olimpijskiemu ustawił się w jednym szeregu z Muhammadem Alim (złoto w Rzymie 1960), Lennoxem Lewisem (złoto w Seulu 1988) czy Władimirem Kliczką (złoto w Atlancie 1996). Ukrainiec jest wyjątkowo zaawansowany technicznie, piekielnie dynamiczny, w dodatku jego stemplem jest zwierzęca siła. Okiełznanie w ringu kogoś takiego, to jak wchodzenie na niebezpieczny szczyt bez zabezpieczeń - jeden fałszywy ruch i spadasz w przepaść. I nawet jeśli się przebudzisz, to głowa będzie bolała.

Głowacki jest wielkim mistrzem pięści, którego pozycja w świadomości kibiców powinna być zdecydowanie bardziej ugruntowana i taką może się stać. W panujących realiach zawodowego boksu mało jest zawodników, którzy tak po ludzku, prawdziwie szukają sportowych wyzwań, a nie możliwości nabicia ludzi w butelkę i zarobienia łatwego szmalu. Ewentualne zwycięstwo nad Usykiem byłoby jednym z największych sukcesów w historii polskiego zawodowego boksu. Mam wrażenie, że ambicja "Główki" jest na tyle szalona, że w następnej kolejności zgodziłby się na pojedynek z potworem z Loch Ness, jeśli tylko ktoś zdołałby wskrzesić bestię. Ale spokojnie, na razie czeka na niego bestia ze wschodu.

Piotr Jagiełło - przeczytaj inne teksty autora >>>

ZOBACZ WIDEO Usyk przed walką z Głowackim: To będzie wojna szachowa!
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • Krzysztof Bielawski Zgłoś komentarz
  spoko gość nosa nie zadziera, będzie niezłe widowisko
  • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
   "Ewentualne zwycięstwo nad Usykiem byłoby jednym z największych sukcesów w historii polskiego zawodowego boksu"?? - Pan redaktor chyba niewiele wie o największych sukcesach polskiego boksu;
   Czytaj całość
   Usyk "w jednym szeregu z Muhammadem Alim, Lennoxem Lewisem, Władimirem Kliczką"..... ...nie no, redaktorze, czegoś Ty się nawąchał?? :D Owszem, ma Usyk duże osiągnięcia w boksie amatorskim - Głowacki dopiero pokaże jemu różnicę między boksem amatorskim a zawodowym... Krzychu do boju!!
   • 63 Zgłoś komentarz
    Usyk to inteligentny gościu i bokser. Wczoraj zrobiłem sobie rekonesans dokonań Usyka. Jasne można powiedzieć, że nikogo wielkiego nie pokonał, nie boksował 12 rund itd. Ale jednego mu
    Czytaj całość
    odebrać nie można - stoicki spokój zabójcy, wydaje się nie do wyprowadzenia z równowagi. Przygotuj się Krzychu, wyśpij i nie spal przed walką. Nie wejdź w pojedynek jak Andrzej ostatnio. Ten koleś, który stanie po drugiej stronie wydaje się być pewny swego. Nic tak naprawdę o nim nie wiemy a tacy zawsze bywają najgrozniejsi.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×