Bolesna porażka pogromcy "Pudziana" i "Różala" w Chinach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski /
WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski /

Znany z występów na arenach KSW Peter Graham stoczył kolejną walkę w boksie zawodowym. 41-letni "Szef" na gali w Chinach przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z niepokonanym gospodarzem Zhilei Zhangiem.

W tym artykule dowiesz się o:

Stawką sobotniego pojedynku był pas WBO Oriental w wadze ciężkiej. Pięściarze spotkali się w hali Hebei Sports Venue w Shijiazhuang. Od początku do wyraźnej ofensywy przeszedł Zhilei Zhang (14-0, 10 KO), dwukrotnie posyłając Petera Grahama (11-4-1, 5 KO). Australijczyk został zastopowany na dwie sekundy przed końcem premierowej odsłony.

Zhang ma w dorobku srebrny medal olimpijski podczas turnieju w Pekinie (2008). Sobotni triumf zapewni mu miejsce w najlepszej piętnastce światowego rankingu World Boxing Organization.

Z kolei Grahama polscy kibice kojarzą ze startów dla największej w kraju organizacji MMA. W KSW stoczył trzy pojedynki - pokonał Mariusza Pudzianowskiego i Marcina Różalskiego, przegrał z Karolem Bedorfem. Na bokserskich ringach wywalczył w 2015 roku tytuł mistrza kraju.

Czy Mariusz Pudzianowski powinien dążyć do rewanżu z Peterem Grahamem?