Poznaliśmy pierwszą walkę gali Polsat Boxing Night. Starcie dwóch niepokonanych Polaków

24 czerwca odbędzie się siódma edycja gali Polsat Boxing Night. Poznaliśmy pierwsze zestawienie imprezy organizowanej w trójmiejskiej Ergo Arenie. W ringu pięści skrzyżują dwaj niepokonani pięściarze - Łukasz Wierzbicki i Robert Tlatlik.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
PAP

Głównymi gwiazdami gali w Ergo Arenie będą powracający na ring Tomasz Adamek oraz boksujący w dywizji junior ciężkiej Mateusz Masternak. Na razie nie znamy rywali obu Polaków, ale wiemy za to, że w ringu w hali Ergo Arena dojdzie do ciekawej konfrontacji w dywizji super lekkiej. 26-letni Łukasz Wierzbicki (11-0, 6 KO) skrzyżuje pięści z Robert Tlatlik (20-0, 14 KO).

Starcie dwóch niepokonanych bokserów niesie za sobą wiele niewiadomych i ciekawostek. Wierzbicki do tej pory boksował wyłącznie na terenie Kanady, gdzie w 2013 roku rozpoczął zawodową karierę. W Ameryce Północnej zachował status niepokonanego i niedawno powrócił do ojczyzny. 26-latek trafił pod skrzydła legendarnego trenera Andrzeja Gmitruka i rozpoczął już współpracę z cenionym szkoleniowcem. Zanim przystąpi do walki na gali Polsat Boxing Night, 6 maja w Ełku skrzyżuje rękawice z Nigeryjczykiem Innocentem Anyanwu (25-20-3, 15 KO).

Rywalem Wierzbickiego będzie inny z emigrantów, Robert Tlatlik. Urodzony w Chorzowie 28-latek od lat mieszka w Niemczech i do tej pory boksował wyłącznie za naszą zachodnią granicą. Mieszkający w Essen pięściarz pokonywał do tej pory innych rodaków, punktując Sylwestra Walczaka i Maurycego Gojkę. 15 listopada 2014 roku miał okazję wystąpić na wielkiej gali w Hamburgu, gdzie Władimir Kliczko znokautował Kubrata Pulewa w obronie mistrzowskich pasów wagi ciężkiej. Pokonał wtedy Bihesa Barakata z Syrii.

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 24 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie. Pomiędzy liny wejdą między innymi Tomasz Adamek i Mateusz Masternak. Czerwcowa gala promowana hasłem "Nowe rozdanie" będzie transmitowana w systemie pay-per-view. Bilety są już w sprzedaży (tutaj).


ZOBACZ WIDEO Teodorczyk bez gola. Zobacz skrót meczu Anderlecht - KAA Gent [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Kto zwycięży?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×