WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Gigantyczne odszkodowanie dla sparaliżowanego pięściarza

Niemal cztery lata po tragicznej w skutkach walce z Mikem Perezem Magomed Abdusalamow wygrał batalię o ogromne odszkodowanie - aż 22 mln dolarów.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Magomed Abdusalamow

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Miał być gwiazdą zawodowego boksu i pokonać Władimira Kliczkę. Nazywano go "Rosyjskim Tysonem". Aż do feralnej walki z pięściarzem z Kuby, która odbyła się 2 listopada 2013 roku, wszystko układało się doskonale. Rosjanin odniósł 18 zwycięstw (wszystkie przed czasem).

Mike'owi Perezowi rady jednak nie dał, poległ na punkty, a to co wydarzyło się później, można nazwać prawdziwym dramatem. Lekarze zwlekali z wzywaniem karetki, zaś Magomed Abdusalamow zaczął mieć zawroty głowy, wymiotował, a w jego moczu pojawiła się krew.

Późniejsze badania wykazały złamanie ręki, nosa i - co najgorsze - skrzep krwi w mózgu. Po operacji Rosjanin został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, lecz sytuacja jeszcze się pogarszała. Doszło do rozległego udaru mózgu.

Dopiero 9 grudnia (ponad miesiąc po walce) boksera wybudzono, natomiast do domu wrócił we wrześniu 2014 roku (po dziesięciomiesięcznym pobycie w szpitalu). Aktualnie przebywa w USA i przechodzi rehabilitację. Wciąż jest jednak sparaliżowany i nie może chodzić.

Leczenie pochłania ogromne koszty, jednak przynajmniej pod tym względem Abdusalamow i jego najbliżsi mogą odetchnąć. Sąd przyznał im bowiem 22 mln dolarów odszkodowania za rażące zaniedbania dotyczące opieki lekarskiej tuż po zakończeniu pojedynku z Perezem. Ta kwota zapewni rodzinie spokojną przyszłość, pozwoli też pokryć długi, które już w 2015 roku wynosiły 2 mln w amerykańskiej walucie.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #7: niespotykana niemoc GamrotaPolub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / ESPN / Instagram

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Andy Iwan 0
  Dobrze ze walczył w Ameryce. przynajmniej wywalczył odszkodowanie
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)