KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Boks. Głowacki - Briedis. Zamieszanie z pasem WBC. Wciąż trwają negocjacje

Wciąż jest możliwe, że zwycięzca walki Mairis Briedis - Krzysztof Głowacki będzie mistrzem świata federacji WBC w wadze cruiser. Jak podał dziennikarz TVP Sport Sebastian Parfjanowicz, promotor Kalle Sauerland wciąż prowadzi z WBC negocjacje.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Krzysztof Głowacki Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki
Jeszcze do soboty wszystko było jasne - pięściarz, który wygra pojedynek w Rydze, zostanie mistrzem wagi junior ciężkiej federacji WBO i WBC, a także awansuje do finału turnieju WBSS. W dniu walki okazało się, że federacja WBC wycofuje swój pas, ponieważ z nieujawnionego powodu wściekła się na organizatorów turnieju WBSS.

"WBC wycofuje się z sankcjonowania walki Briedis - Głowacki. Organizatorzy turnieju WBSS nie dostosowali się do zasad i przepisów federacji WBC. Zdecydowanie potępiamy dyskryminację i nadużywanie władzy skierowane przeciwko naszej instytucji. WBC zastanowi się nad dalszą współpracą z WBSS" - poinformował na Twitterze szef federacji Mauricio Sulaiman.

Kilka godzin później dziennikarz TVP Sport Sebastian Parfjanowicz poinformował, że pas WBC może jednak trafić do Briedisa lub Głowackiego. Organizator gali w Rydze, znany niemiecki promotor Kalle Sauerland, ponoć wciąż negocjuje z federacją kierowaną przez Sulaimana i może się okazać, że po wieczornej walce do zwycięzcy trafią dwa pasy.Walka Głowackiego z Briedisem najprawdopodobniej rozpocznie się o godzinie 23:15. Możliwe, że pięściarze wejdą do ringu pół godziny wcześniej, jednak tylko jeśli wcześniejszy pojedynek Yuniela Dorticosa z Andrew Tabitim zakończy się w pierwszych trzech rundach.

Jeśli chodzi o faworyta walki w Rydze, nawet eksperci mają kłopoty z jego wskazaniem. Głowacki i Briedis prezentują zbliżony poziom sportowy. Mają podobny bilans zawodowych walk (31-1 Polaka, 25-1 Łotysza), obaj przegrali tylko raz, na dodatek z tym samym zawodnikiem - Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem.

ZOBACZ WIDEO ACA 96: Kopera pokonał Rajewskiego. "Determinacja i detale decydowały o zwycięstwie"
Jak zakończy się walka Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×