Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Boks. "Ciężko zrozumieć, co siedzi w głowie Andrzeja". Fiodor Łapin odpowiada Wasilewskiemu

Trener boksu Fiodor Łapin po siedemnastu latach współpracy rozstaje się z promotorem Andrzejem Wasilewskim i grupą KnockOut Promotions. - Chłopcy dostali zakaz trenowania ze mną - mówi w rozmowie z bokser.org.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Andrzej Wasilewski WP SportoweFakty / Anna Szałaj / Na zdjęciu: Andrzej Wasilewski

Sytuacja w KnockOut Promotions na linii promotor Andrzej Wasilewski - trener Fiodor Łapin od dawna jest bardzo napięta. Teraz jednak jest już przesądzone, że doświadczony szkoleniowiec rozstaje się z grupą.

- Chłopcy dostali zakaz trenowania ze mną. Będę im kibicował i mam nadzieję, że nowy trener pociągnie to wszystko do przodu. Czasem po prostu ciężko zrozumieć, co siedzi w głowie Andrzeja Wasilewskiego. W pewnym momencie nie mogłem już więcej być przy tym wszystkim, dlatego odszedłem - zdradził Łapin w wywiadzie dla portalu bokser.org.

54-letni Łapin zapewnił, że chce rozstać się KnockOut Promotions w dobrej atmosferze. Nie zamierza więcej reagować na zaczepki - jak twierdzi - Wasilewskiego. - W przeszłości już parę razy byłem bliski odejścia. Nie mogłem więcej patrzeć na niektóre sytuacje, bo nie potrafiłem ich zaakceptować - podkreślił.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tego talentu Chalidowa nie znaliśmy. Co za umiejętności!

Na słowa Łapina szybko odpowiedział Wasilewski. "Odpowiadając na wywiad FŁ - Nikt nie dostał zakazu trenowania dalej z FŁ. 'Główce' nawet sam to zaproponowałem. W głowie siedzi mi to, że jak się pracuje u konkurencji, to tam, a nie trochę tam a więcej tu. I to jeszcze tu za wynagrodzeniem? Ja jeszcze o czymś takim nie słyszałem" - napisał na Twitterze promotor boksu.

Przypomnijmy, że Wasilewski ma żal do Łapina, że to przez niego mogło dojść do zakażenia koronawirusem Krzysztofa Głowackiego przed walką z Lawrencem Okolilem.

- Oczywiście dowodów naukowych nie mamy. Ale zakładamy i jesteśmy przekonani, że zostało to, niestety, przyniesione przez sztab szkoleniowy z imprezy, która była u konkurencyjnej grupy - stwierdził w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

Zobacz:
Boks. "Dowodów nie mamy, ale...". Andrzej Wasilewski grzmi i wskazuje źródło zakażenia [WYWIAD]

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×