Jasny komunikat Tomasza Adamka. Powiedział, co z jego powrotem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / #DUDA2020 / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
Twitter / #DUDA2020 / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
zdjęcie autora artykułu

Po blisko czterech latach przerwy Tomasz Adamek ma wrócić do boksu. Niemałą rolę odegrał w tym Zygmunt Solorz, prezes Polsatu. W rozmowie z portalem boks24.com.pl 45-latek zdradził, kto ma być jego rywalem.

W tym artykule dowiesz się o:

Tomasz Adamek ma na swoim koncie 59 zawodowych walk. Wygrał 53 z nich, w tym 31 przez nokaut. Jego ostatnim rywalem był Jarrell Miller, z którym przegrał w październiku 2018 roku przez nokaut.

Teraz, po kilkuletniej przerwie, zapowiedział swój powrót. - Na pewno na jedną walkę, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to zrobimy drugą i na tym koniec. Dłużej nie będę przeciągał - powiedział 45-latek w rozmowie z portalem boks24.com.pl.

Adamek przyznał, że teraz towarzyszy mu zupełnie inne podejście. Nie zamierza walczyć z żadnym z zawodników ze światowej czołówki. Jego przeciwnikiem ma być niegroźny Amerykanin. Takie są ustalenia zawodnika z promotorem Ziggym Rozalskim.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Materla wróci do KSW? Maciej Kawulski zabrał głos

Spory udział w powrocie Tomasza Adamka do boksu odegrał Zygmunt Solorz, prezes Polsatu. - Dzwonił do mnie i mówił: Tomek, wróć, bo nie ma komu boksować w Polsce. Takie słowa dają naprawdę dużo motywacji do trenowania - tłumaczył.

Wiadomo, że jego walkę zobaczyć będzie można w Polsacie. Taką obietnicę pięściarz złożył Zygmuntowi Solorzowi. Do pojedynku ma dojść na wiosnę przyszłego roku.

Telewizja Polsat chciałaby, aby po zakończeniu kariery Adamek został ambasadorem projektu wspierającego młodzież. - Plany są takie, aby najzdolniejsi przylatywali tutaj do USA trenować i sparować z miejscowymi - wyjaśnił "Góral".

Czytaj także:Utalentowany Damian Piwowarczyk zawalczy na KSW 65. Trudny test PolakaDoświadczona Czeszka zadebiutuje w KSW. Kolejne starcie dodane do gali w Gliwicach

Źródło artykułu: