W tym artykule dowiesz się o:
W zestawieniu umieszczeni zostali wyłącznie niepokonani pięściarze.
Bilans zawodowych walk: 8 zwycięstw (3 przez nokaut) Wiek: 24 lat Początek zawodowej kariery: 25.06.2011
Matyja zbiera doświadczenie w coraz szybszym tempie i niewykluczone, że niebawem jego promotorzy pokuszą się o wysokie zawieszenie poprzeczki. 24-latek toczył trudne boje, w których pokonywał m.in. Norberta Dąbrowskiego czy dawnego pretendenta do mistrzostwa świata Stjepana Bozica.
Pięściarz kategorii półciężkiej w czasach amatorskich reprezentował barwy Orła Oleśnica, a jego trenerem był Wojciech Bartnik, nasz ostatni medalista olimpijski. Czy wielkie sukcesy czekają również Matyję?
Bilans zawodowych walk: 9 zwycięstw (1 przez nokaut) Wiek: 25 lat Początek zawodowej kariery: 12.02.2012 Następna walka: 18.04, Legionowo, Rafał Jackiewicz (46-12-2, 21 KO)
Szeremeta również był poddawany poważnym testom, które zaliczał z mniejszym lub większym trudem. Prawdziwy pięściarski egzamin dojrzałości przejdzie 18 kwietnia w Legionowie, gdy naprzeciw niego stanie niezwykle doświadczony i utytułowany przed laty Rafał Jackiewicz.
W przypadku triumfu kariera białostocczanina nabierze sporego rozpędu. A przygotowania do starcia z byłym mistrzem Europy zostały zorganizowane z przytupem - Szeremeta przebywa w Stanach Zjednoczonych i to właśnie za wielką wodą ma wypracować... wielką formę.
Bilans zawodowych walk: 7 zwycięstw (3 przez nokaut) Wiek: 25 lat Początek zawodowej kariery: 29.06.2013
Przebojowość, dynamika i agresja - to wrodzone atuty Michała Cieślaka, które czynią go jednym z najciekawszych polskich pięściarzy młodego pokolenia. Radomianin błyszczał w czasach amatorskich i już wtedy wróżono mu sukcesy na zawodowstwie.
Warto wspomnieć, że 25-latek od początku nie obija kelnerów, a między linami mierzył się z doświadczonym Łukaszem Rusiewiczem czy ekscentrycznym Arturem Binkowskim. Jego poczynania zastopowały kontuzje, ale Cieślak pomału kuruje stare rany i niebawem zacznie myśleć o powrocie, który powinniśmy odnotować.
Bilans zawodowych walk: 11 zwycięstw (3 przez nokaut) Wiek: 27 lat Początek zawodowej kariery: 13.10.2012 Następna walka: 21.03, Brodnica, Felix Lora (18-13-5, 9 KO)
Po ostatniej gali Polsat Boxing Night sympatycy boksu zapisali nazwisko "Syrowatka" wielkimi literami. W Krakowie młody pięściarz ciężko znokautował już w pierwszej rundzie swojego imiennika, Michała Chudeckiego, choć wcale nie był wyraźnym faworytem.
Na kolejny popis podopiecznego Andrzeja Gmitruka nie przyjdzie nam długo czekać, bowiem w sobotę czeka go konfrontacja z zawsze groźnym Felixem Lorą. A co dalej? Gmitruk przyznaje, że nie będzie na siłę trzymał swojego zawodnika w kraju i poszuka możliwości rozwinięcia kariery poza granicami, myśląc na razie o brytyjskim rynku.
Bilans zawodowych walk: 12 zwycięstw (7 przez nokaut) Wiek: 21 lat Początek zawodowej kariery: 30.06.2012 Następna walka: 26.03, Floryda (USA), Yoryi Estrella (11-9-2, 8 KO)
Szymański rzuca na deski nawet podczas sparingów
Czas na najmłodszego pięściarza w zestawieniu. Szymański pierwsze zawodowe kroki stawiał, gdy miał zaledwie 19 lat, a teraz legitymuje się bilansem złożonym z dwunastu zwycięskich pojedynków.
Mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych młokos znakomicie rozwija swój sportowy warsztat i progres widać z walki na walkę. Jeśli podtrzyma tę tendencję, to w niedalekiej przyszłości może stać się najgorętszym prospektem na naszym rynku. Co istotne, dużą cierpliwość wykazuje również promotor Szymańskiego Mariusz Kołodziej, który wyznaje zasadę "małymi krokami do celu".
Bilans zawodowych walk: 11 zwycięstw (9 przez nokaut) Wiek: 28 lat Początek zawodowej kariery: 16.10.2010
Najwyższy czas na zdecydowany jakościowy skok - to powinien być główny cel dla Izu Ugonoha, który ma papiery na dobre boksowanie, ale perypetie menadżersko-promotorskie zbyt długo stopowały jego karierę. Czarnoskóry Polak szuka szczęścia z dala od ojczyzny i najpierw skupił się na trenowaniu w Stanach Zjednoczonych, gdzie regularnie sparował z byłym czempionem WBC w wadze ciężkiej Bermane Stivernem.
Kolejnym przełomem był wylot do Nowej Zelandii, gdzie Izu stoczył dwa ostatnie pojedynki w limicie najcięższej dywizji wagowej. Warto sprawdzić potencjał tego atlety, byłego mistrza świata i Europy amatorów w K-1.
Bilans zawodowych walk: 19 zwycięstw (7 przez nokaut) Wiek: 24 lat Początek zawodowej kariery: 04.03.2011 Następna walka: 26.03, Floryda (USA), Herbert Quartey (12-11, 9 KO)
Łaszczyka nie należy rozpatrywać w kategoriach wyłącznie "utalentowanego perspektywicznego pięściarza", bowiem "Szczurek" ociera się o walkę o mistrzostwo świata kategorii piórkowej. Polak jest notowany na 3. miejscu w rankingu federacji WBO, której czempionem jest wspaniały Wasyl Łomaczenko.
Życiową szansę ma otrzymać w tym roku, być może już w przeciągu kilku miesięcy. Wtedy będziemy mogli realnie ocenić potencjał szybkiego wrocławianina, który większą część kariery toczy w USA.
Bilans zawodowych walk: 19 zwycięstw (4 przez nokaut) Wiek: 25 lat Początek zawodowej kariery: 19.06.2010 Następna walka: 24.04, Chicago (USA), Scott Sigmon (24-6-1, 13 KO)
Jeśli ktoś wątpił w Macieja Sulęckiego, to po ostatniej gali Polsat Boxing Night musiał posypać głowę popiołem. "Striczu" znokautował wyraźnie faworyzowanego Grzegorza Proksę, udowadniając, że jest najlepszym "średnim" w Polsce, który nie tylko potrafi świetnie boksować z dystansu, ale także ma zdolność do efektownych finiszów.
25-letni mieszkaniec Warszawy po tym sukcesie podpisał kontrakt z wszechmocnym Alem Haymonem (doradcą m.in. Floyda Mayweathera Juniora) i lada moment powinniśmy zobaczyć go w Stanach Zjednoczonych. Debiut na amerykańskim ringu nastąpi w kwietniu w Chicago. Jeżeli Sulęcki stale będzie nas zaskakiwał, to możemy mieć z niego wielką pociechę.
Bilans zawodowych walk: 24 zwycięstwa (15 przez nokaut) Wiek: 28 lat Początek zawodowej kariery: 03.10.2008
Bilans zawodowych walk: 24 zwycięstwa (15 przez nokaut) Wiek: 28 lat Początek zawodowej kariery: 03.10.2008
Krzysztof Głowacki na tle innych Polaków w zestawieniu ma najwięcej walk na koncie, na zawodowstwie zameldował się jako pierwszy i jest najstarszy. Lata pracy samego zawodnika, jak i jego menadżerów nie poszły na marne. "Główka" po zwycięstwie nad Nurim Seferim zapewnił sobie prawo do konfrontacji z Marco Huckiem, a ostateczny przetarg odbędzie się 24 marca.
Czy Głowacki poradzi sobie z niemieckim "Kapitanem"? Faworytem rzecz jasna nie będzie, ale nie powinien rozczarować swoich kibiców. Mamy do czynienia z ukształtowanym pięściarzem od lat szlifującym technikę pod czujnym okiem Fiodora Łapina. Skoro pas stracił "Diablo" Włodarczyk, to może odzyska go inny z Krzysztofów?