Typowanie Roland Garros i zawodników. Jak skutecznie typować mecze French Open?

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na Roland Garros? W tym celu warto zapoznać się z charakterystyką turnieju, a także poznać ogólne porady dotyczące obstawiania kuponów na mecze tenisa.

Gosia Kryszewska
Gosia Kryszewska
deszcz na kortach Rolanda Garrosa PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: deszcz na kortach Rolanda Garrosa

Typowanie Roland Garros. Jak typować tenisa na wielkich turniejach?


Obstawianie tenisa na Roland Garros rządzi się swoimi prawami, podobnie jak ma to miejsce w przypadku pozostałych turniejów – szczególnie tych wielkoszlemowych.

Ta niezwykle prestiżowa impreza odbywa się corocznie w Paryżu, we Francji, i jest znana również jako French Open. Należy do Wielkiego Szlema, co oznacza, że to jeden z czterech najważniejszych turniejów tenisowych na świecie obok Wimbledonu, US Open i Australian Open.

By przygotować się do puszczania kuponów, dobrze zrozumieć, czym Roland Garros różni się na tle innych zmagań w tej dyscyplinie. Znawcy tenisa kojarzą ten turniej przede wszystkim z nazwiskiem Rafaela Nadala, bo ten zawodnik zdominował męską wersję imprezy w prawdziwie bezprecedensowy sposób. Na formie tego zawodnika nie kończą się jednak unikalne aspekty French Open.

Jak analizować w przypadku turnieju Roland Garros kursy bukmacherskie i o czym warto pamiętać, by typowanie French Open przebiegło jak najbardziej pomyślnie?

Roland Garros kursy bukmacherskie


Poszczególni operatorzy potrafią oferować dość mocno różniące się od siebie kursy nawet na ten sam mecz, czy ten sam aspekt turnieju. Z czego to wynika? Bukmacherzy korzystają z różnych usług analitycznych i mogą dojść do lekko odmiennych wniosków na temat prawdopodobieństwa danego wydarzenia. Dla użytkowników najważniejsze jest natomiast to, że zdecydowanie warto porównywać ofertę różnych buków, zanim postawi się na Roland Garros zakłady. Dzięki temu można zawsze zapewnić sobie najlepsze kursy i uniknąć obstawiania poniżej rynkowej średniej.

Najlepszy bukmacher na Roland Garros

Jakiego wybrać bukmachera, chcąc obstawiać zakłady bukmacherskie na Roland Garros? W powyższej tabeli przedstawieni są wybrani legalni operatorzy, których oferty warto naszym zdaniem rozważyć.

Jak wybrać bukmachera?

By zweryfikować obmyślone na Roland Garros typy bukmacherskie, dobrze założyć konto u jednego z legalnych polskich operatorów i zacząć realnie puszczać kupony. Kilka podstawowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, wybierając bukmachera:
  • Zakres oferty – Dobrze sprawdzić, ile rynków jest oferowanych na poszczególne mecze Roland Garros od najwcześniejszych rund: zarówno przedmeczowo, jak i w formule na żywo.
  • Kursy bukmacherskie – Oprócz różnorodności rynków liczą się także kursy. Najbardziej opłaca się obstawiać u takich bukmacherów, którzy wystawiają na poszczególne wydarzenia wyższe liczby, niż konkurencja.
  • Metody płatności – Najwygodniej grać u bukmachera, który oferuje preferowaną metodę płatności. W zasadzie wszyscy operatorzy dopuszczają przelewy, ale oprócz nich mogą być dostępne różnorodne portfele elektroniczne. Koniecznie należy też zwrócić uwagę na to, jak szybkie wpłaty i wypłaty gwarantuje dany serwis, szczególnie w przypadku osób, którym zależy na czasie.
  • Aplikacja mobilna – Osoby preferujące obstawianie z telefonu powinny sprawdzić, czy wybrany bukmacher oferuje wygodną aplikację na odpowiedni system operacyjny. To szczególnie ważne dla typerów puszczających kupony na żywo, ponieważ muszą oni dostosować się do godzin rozgrywania meczu i mogą nie mieć możliwości zawsze obstawiać sprzed komputera.

Warto pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć konto u dwóch lub nawet większej liczby bukmacherów. Taka strategia pozwoli zawsze wybierać najbardziej opłacalne kursy i korzystać z najciekawszych promocji o limitowanym czasie trwania.

Typowanie Roland Garros: na co zwracać uwagę


Kursy bukmacherskie i rankingi zawodników (ATP dla mężczyzn i WTA dla kobiet) to ważne źródła informacji, ale nie można kończyć na nich swojej edukacji przed postawieniem zakładu. Żeby opracować na Roland Garros typy bukmacherskie, które będą miały szansę na wygraną, należy wziąć pod uwagę zdecydowanie więcej informacji.

Nie ignoruj charakterystyki kortów


French Open to jedyny turniej wielkoszlemowy odbywający się na kortach z mączki ceglanej. Właśnie ten aspekt najmocniej wyróżnia go na tle innych imprez i wpływa na charakterystykę graczy, którzy najczęściej uzyskują na niej sukcesy.

Korty z cegły są wolniejsze i bardziej "klejące" niż pozostałe, co oznacza, że ​​piłka zwalnia i odbija się wysoko od powierzchni, a także że jest trudniej skrócić akcję. To z kolei sprzyja zawodnikom, którzy mają mocne uderzenia z forehandu i backhandu oraz dobrze operują nadgarstkami. Trudniej z kolei na nim serwować i uzyskać szybkie punkty, więc tenisiści, którzy preferują grę w oparciu o tego typu zagrania gorzej odnajdują się na French Open.

Zawodnicy, którzy grają agresywnie i ryzykownie, mogą mieć trudności z osiąganiem dobrych wyników na kortach z cegły, gdzie potrzebna jest wytrzymałość i cierpliwość. Tenisiści stawiający na kontrolę mają większe szanse na sukces na tym turnieju.

Zakłady bukmacherskie na Roland Garros to temat, który trudno omówić bez krótkiej laurki dla Rafaela Nadala. Zawodnik ten uzyskał na turnieju stosunek zwycięstw do przegranych aż 105-3, co przekłada się na ponad 97% wygranych. Zdobył dzięki temu aż 14 trofeów.

Obstawianie Roland Garros przeciwko Nadalowi wydaje się szaleństwem, ale zawodnik wchodzi powoli w schyłkowy etap kariery, więc jeżeli kontynuuje udział w turnieju, kupony na jego przegraną mogą zacząć zyskiwać na value. Wśród dobrze radzących sobie na mączce zawodników tenisa męskiego wymienia się także Djokovicia, Tsitsipasa, Alcaraza i Rubleva. Z kolei wśród kobiet są to Iga Świątek, Simona Halep, Petra Kvitova czy Garbine Muguruza.

Weź pod uwagę pogodę i formę zawodników


Roland Garros odbywa się w maju i czerwcu w Paryżu. Pogoda jest bardziej nieprzewidywalna, niż podczas pozostałych Wielkich Szlemów, co może wpłynąć na wyniki meczów. W przypadku deszczu lub wiatru korty mogą być mniej "klejące" i szybsze, co niekiedy odbija się na wynikach meczów.

Pogoda wpływa również na warunki treningowe zawodników. Za przykład można tu podać scenę z filmu dokumentalnego “Break Point”, w której tenisiści kłócili się z personelem French Open o dostęp do kortów, bo czasowo uniemożliwiono im ćwiczenia ze względu na nadchodzący deszcz.

Typowanie Roland Garros wymaga, by przed zakładami zajrzeć do prognozy pogody i aktualnych warunków atmosferycznych.

Oprócz tego warto oczywiście także zagłębić się w wiadomości dochodzące ze sztabów poszczególnych tenisistów. W szczególności warto tutaj zwrócić uwagę na ewentualne kontuzje, aspekty psychiczne oraz jakość występów na poprzednich turniejach i sposób, w który zawodnicy je zakończyli.

Mądrze zarządzaj budżetem


French Open jest znany jako jeden z najbardziej wymagających fizycznie turniejów. By zwyciężyć, należy wygrać aż siedem meczów na mączce. W przypadku mężczyzn zawody rozgrywają się do pięciu setów, co przekłada się na ogromny wysiłek i konieczność odpowiedniego rozplanowania turnieju.

Obstawianie Roland Garros wymaga również od użytkowników odpowiedniej kontroli. Turniej jest długi i składa się z bardzo wielu meczów, które mogą kusić do postawienia kuponu. Aby zwiększyć szanse na osiągnięcie zadowalających wyników, warto wyznaczyć sobie budżet - na przykład na cały turniej i na każdą jego rundę.

Dodatkowo można także zdecydować się na konkretną, płaską jednostkę – taką samą dla każdego zakładu. Takie podejście pomoże ograniczyć ryzyko wygenerowania zbyt dużych strat podczas typowania Roland Garros.

Roland Garros typy długoterminowe: kto wygra French Open?


Długoterminowe obstawianie Roland Garros wymaga sporo większego pomyślunku, niż wygranie zakładu na pojedynczy mecz. Wiąże się to również z wyższym ryzykiem.
W trakcie turnieju nawet najpotężniejszy faworyt jak Rafa Nadal może chociażby nabawić się kontuzji lub wyjść na kort z problemami zdrowotnymi i przez to pokazać się ze słabej strony. Zdecydowanie warto wziąć ten aspekt pod uwagę podczas dobierania stawek na swoje kupony.

By zredukować ryzyko, dobrze jest zwrócić uwagę na ostatnie raporty na temat zdrowia poszczególnych zawodników: czy za kimś ciągnie się niedoleczona kontuzja? Czy któryś zawodnik częściej odnotowywał problemy ze zdrowiem właśnie na mączce?

Kolejnym kluczowym aspektem dotyczącym obstawiania długoterminowego jest turniejowa drabinka. Zawodnicy, którzy trafią na łatwiejszych przeciwników na początku turnieju, mogą mieć większe szanse na awans do kolejnych rund. Nie chodzi tutaj jedynie o to, że łatwiej będzie im odnotować kilka wygranych, ale również o to, że prawdopodobnie akumulują przy tym mniej minut na korcie i mniejsze zmęczenie.

Obstawiać długoterminowo można też oczywiście w trakcie turnieju, chociaż wtedy kursy bukmacherskie są mniej opłacalne, ponieważ użytkownicy dysponują większą ilością informacji. Przy obstawianiu w takich warunkach warto zwrócić uwagę nie tylko na wyniki zawodników, ale też na to, ile rozegrali dotychczas gemów. Im dalej w turniej, tym większą różnicę może zrobić relatywna świeżość niektórych tenisistów.

Jak skutecznie typować Roland Garros na żywo?


Obstawianie na żywo to bardzo emocjonujący sposób na obstawianie na Roland Garros, ale wymaga on strategicznego podejścia i szczególnej uważności.

Śledź mecz


Nie da się mądrze obstawiać na żywo żadnego wydarzenia, w tym French Open, bez realnego wglądu w przebieg spotkania. Niestety nawet transmisje live nie zapewniają tu idealnie szybkiego przekazu informacji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by oglądać mecz z jak najmniejszym opóźnieniem i poświęcać mu pełnię uwagi. Jako że Roland Garros odbywa się w Paryżu, mecze są generalnie dostosowane do widzów przebywających w polskiej strefie czasowej.

Uważaj na zmiany kursów


Kursy bukmacherskie zmieniają się podczas meczu bardzo szybko, szczególnie jeśli któryś z zawodników zdobywa przewagę. W meczu tenisowym, w którym punkty i gemy są zdobywane niemal z minuty na minutę, jest to dużo bardziej widoczne, niż na przykład w piłce nożnej.

Kontroluj budżet i emocje


W przypadku Roland Garros obstawianie na żywo charakteryzuje się koniecznością szybkiego podejmowania decyzji. Jest więc dużo łatwiej pozwolić emocjom na przejęcie kontroli. Niektórzy gracze wciągają się w myślenie typu “do trzech razy sztuka” albo “przegrałem, więc podwoję jednostkę, żeby się odbić”. By dać sobie szansę na osiągnięcie dobrych wyników przy obstawianiu na żywo, dobrze ustalić strategię przed rozpoczęciem gry, a następnie ściśle się jej trzymać.

Roland Garros transmisje live. Gdzie legalnie oglądać mecze French Open?

By obstawiać na Roland Garros zakłady, w szczególnie te na żywo, warto oglądać transmisje z turnieju. W Polsce są one legalnie dostępne w następujących źródłach:
  • Eurosport (część spotkań)
  • Eurosport Extra (wszystkie spotkania)
  • Player (w zależności od pakietu)

Roland Garros typy bukmacherskie w internecie


Typowanie Roland Garros może być łatwiejsze dzięki podpowiedziom i analizom publikowanym przez internautów. Te tak zwane typy na tenisa można znaleźć między innymi na portalu sportowefakty.wp.pl.

Po czym poznać, że sugerowany przez kogoś zakład warto wziąć pod uwagę? Liczy się oczywiście przede wszystkim jakość analizy. Dobrze zwrócić uwagę na źródła i statystyki cytowane przez typera oraz zastanowić się, czy prezentowany przez niego ciąg domysłów wydaje się logiczny.

Czerwoną flagą jest jakakolwiek próba przekonywania czytelników, że dany typ na 100% się sprawdzi. Takie zapewnienia to zawsze wierutne kłamstwa – w sporcie nic nie jest pewne. Nawet wygrana Nadala na French Open! Wątpliwe są również typy, których autorzy powołują się na przecieki albo innego rodzaju tajemnicze, z jakiegoś powodu tylko im znane informacje.

Zalety i wady typowania Roland Garros

Zalety Wady
powszechna dostępność zakładów nieprzewidywalna pogoda
wysoki poziom sportowy męski turniej wciąż zdominowany przez jednego gracza
wygodna strefa czasowa meczów
unikalna charakterystyka kortów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×