Najlepsze typy na Ekstraklasę. Zobacz najciekawsze wydarzenia 18. kolejki

Typy na 18. kolejkę Ekstraklasy. W hicie weekendu Jagiellonia Białystok zagra u siebie z Rakowem Częstochowa. Bardzo ciekawie zapowiadają się także starcia Lecha Poznań z Piastem Gliwice i Pogoni Szczeci z Wartą Poznań.

Sebastian Janus
Sebastian Janus
Typy na Ekstraklasę Archiwum prywatne / Typy na Ekstraklasę

Typy na 18. kolejkę Ekstraklasy

Najbliższa kolejka Ekstraklasy obfituje w bardzo ciekawe spotkania. W hicie weekendu Jagiellonia podejmie u siebie zespół Rakowa Częstochowa. Śląsk Wrocław spróbuje natomiast utrzymać dystans nad pozostałymi rywalami. Oto najważniejsze wydarzenia tego weekendu w polskiej lidze:

- Pogoń Szczecin - Warta Poznań (piątek 20:30)
- Śląsk Wrocław - Korona Kielce (sobota 20:00)
- Lech Poznań - Piast Gliwice (niedziela 12:30)
- Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (niedziela 17:30)

Pogoń Szczecin - Warta Poznań typy i kursy bukmacherskie

W środku tygodnia obie drużyny rozgrywały swoje mecze w ramach Pucharu Polski. Pogoń awansowała do ćwierćfinału dopiero po dogrywce, natomiast Warta przegrała z Jagiellonią i pożegnała się z turniejem. Fakt rozegrania dodatkowych trzydziestu minut przez rywala może być atutem dla gości z Poznania, którzy w Szczecinie faworytem na pewno nie będą. Portowcy złapali dołek i przegrali dwa ostatnie ligowe mecze, natomiast wciąż są drużyną o zdecydowanie większym potencjale. Jeśli Dawid Szulczek nie przygotuje odpowiedniego planu, jego zespół może w tym starciu sporo się wycierpieć. Kurs na wygraną Pogoni wynosi 1.47.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce typy i kursy bukmacherskie

Z każdym tygodniem podziw nad postawą Śląska Wrocław przeradza się w przekonanie, że tę drużynę w obecnym sezonie stać na prawdziwy sukces. Ekipa Jacka Magiery utrzymuje się na fotelu lidera Ekstraklasy, a w minionej kolejce zatrzymała u siebie Rakowa Częstochowa. Tym razem zadanie będzie nieco prostsze, bowiem podejmie przed własną publicznością Koronę Kielce, która na wyjazdach punktuje bardzo słabo. Kurs na wygraną Śląska wynosi 2.25.

Lech Poznań - Piast Gliwice typy i kursy bukmacherskie

Piast Gliwice od początku sezonu notuje niebywałą wręcz liczę remisów. W ciągu szesnastu kolejek tylko czterokrotnie zaliczył inny wynik, niż podział punktów. Drużyna Aleksandara Vukovicia w wielu meczach prezentuje się bardzo obiecująco, natomiast nie jest wystarczająco skuteczna, aby sięgać po zwycięstwa. W niedzielę będzie Piastowi o to bardzo ciężko, bowiem zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Atmosferę wokół Kolejorza uspokoiły poniekąd dwa ostatnie spotkania, natomiast John van den Brom w dalszym ciągu nie może być pewny utrzymania posady. Kurs na gole dla obu zespołów wynosi 2.04.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa kursy i typy bukmacherskie

Hitem tego weekendu na polskich boiskach niewątpliwie będzie spotkanie Jagiellonii z Rakowem. Białostoczanie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli i wyróżniają się ofensywną, skuteczną grą. Zespół Adriana Siemieńca zgromadził do tej pory 38 bramek, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w stawce. Przed niedzielną rywalizacją na jego korzyść działa fakt, że częstochowianie odbyli swój mecz w Pucharze Polski dzień później, a dodatkowo musieli rozegrać dogrywkę. Ponadto, w przyszłym tygodniu czeka ich kluczowy mecz w Lidze Europy, dlatego Dawid Szwarga może posłać do boju kilku rezerwowych. Kurs na remis lub wygraną Jagiellonii wynosi 1.55.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×