Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa typy i kursy 12.04.2024 | PGE Ekstraliga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne /  / Żużel bukmacherzy
Archiwum prywatne / / Żużel bukmacherzy
zdjęcie autora artykułu

W dniu inauguracji sezonu dojdzie do starcia Byków z Lwami, a więc pojedynku pomiędzy drużynami z Leszna i Częstochowy. Mecz dnia w PGE Ekstralidze, który rozpocznie się o 20:30 na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Jak widzą ten mecz bukmacherzy?

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa - oferty i typy bukmacherskie

Drugi mecz dnia, który zaplanowany został na inauguracyjną kolejkę, to ściganie na obiekcie im. Alfreda Smoczyka. Oznacza to, że gospodarzem pojedynku jest Unia Leszno, która podejmować będzie Włókniarza Częstochowa. Bukmacherzy mają w tym pojedynku delikatnego faworyta w postaci drużyny gospodarzy. Handicapem dla nich powinien być domowy tor, ale na papierze lepszą obsadę posiada ekipa przyjezdnych. Czy kurs 2.60 na gości jest adekwatny do ich możliwej wygranej?

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 12/04/2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa najciekawsze zakłady i kursy bukmacherskie

Dla leszczyńskiej Unii bardzo ważnym aspektem jest możliwość jazdy Janusza Kołodzieja. Lider Byków w turniejach poprzedzających sezon nabawił się kontuzji, która stawiała jego jazdę pod znakiem zapytania. Koldi jest jednak zdolny do jazdy w piątkowym meczu. Polak stanowi o sile tego zespołu, ale pozostali zawodnicy Unii w okresie przygotowawczym, nie powalali formą. Jego dyspozycja będzie kluczowa i jego zdobycze punktowe mogą dodać pewności reszcie drużyny. Ciekawą propozycją jest typ na linie punktów przy nazwisku reprezentanta Polski. Kurs na minimum 11.0 punktów Kołodzieja we wszystkich startach wynosi 1.75

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa - H2H - kursy bukmacherskie

Chociaż na papierze oba kluby posiadają swoich liderów, to biorąc pod uwagę wszystkie składowe, to Włókniarz powinien lepiej rozpocząć ten sezon i zapisać pierwsze punkty do ligowej tabeli. Bardzo ważną kwestią będzie to, w jakiej formie będą Duńscy reprezentanci biało-zielonych. Dobrze przed sezonem pokazywali się; Leon Madsen oraz Mads Hansen.  Do wysokiej formy wraca także Kacper Woryna. Analizując rozstawienie biegów można zwrócić uwagę na dwóch zawodników. Hansen (Włókniarz) i Rew (Leszno) mają równe poziomem biegi, ale pola startowe oraz imprezy przedsezonowe przemawiają w tym przypadku za zawodnikiem z Częstochowy. Zatem wartym uwagi typem na ten mecz jest postawienie, że Duńczyk będzie dzisiaj lepiej punktował od Australijczyka. Kurs na takie zdarzenie wynosi 1.55.

Przydatne statystyki do typowania meczu Unia - Włókniarz

Obie ekipy bardzo dobrze znają się z bezpośrednich rywalizacji, gdyż od dłuższego czasu rywalizują między sobą w PGE Ekstralidze. Włókniarz bardzo dobrze czuje się na obiekcie w Lesznie, gdzie od dwóch sezonów rundzie zasadniczej wygrywa spotkania wyjazdowe z różnicą minimum 8. punktów. W poprzednim sezonie Częstochowianie wygrali 41:49, a w dwumeczu padł wynik 102:78 dla biało-zielonych. W zeszłym sezonie najlepiej punktującym zawodnikiem w meczu był Janusz Kołodziej (18 punktów), a po stronie Włókniarza najlepiej spisał się Leon Madsen (12 punktów).

Gdzie oglądać mecz Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa - transmisja

Początek meczu Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa: 12.04.2024 (piątek), godz. 20:30 Transmisja TV: Eleven Sports 1 Stream online: Eleven Sports 1

Źródło artykułu: zagranie.com