Chrobry Głogów – Miedź Legnica typy i kursy | 13.04.2024 | Przełamanie legniczan?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
zdjęcie autora artykułu

W jednym z sobotnich meczów 27. kolejki Fortuna 1 Ligi, Chrobry Głogów zagra z Miedzią Legnica. Goście nie potrafią wygrać już od dłuższego czasu, ale część typerów liczy na ich przełamanie. Czy tak też się stanie?

Chrobry Głogów - Miedź Legnica typy i najciekawsze oferty bukmacherskie

Głogowianie nie mieli ostatnio łatwych meczów, ale potrafili ograć GKS Tychy i Wisłę Kraków oraz postawić się Arce Gdynia, ostatecznie przegrywając. O dobrej formie nie może być mowy w przypadku Miedzi Legnica, która nie potrafi wygrać od czterech kolejek. Czy wreszcie się przełamie?

Chrobry Głogów - Miedź Legnica kto wygra - kursy bukmacherskie

Bukmacherzy wierzą w zwycięstwo Miedzi Legnica. Kurs na wygraną gości to 2.24. Nieco wyżej, bowiem na mnożnik 3.20, wyceniono triumf Chrobrego Głogów, a remis w meczu można obstawiać po kursie 3.40. Takie warianty pozwalają typerom myśleć nawet i o zakładzie pojedynczym.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 13/04/2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Kursy na podwójną szansę - wygrana Chrobrego lub remis

W tym meczu może wydarzyć się wiele, ale trudno wierzyć, że będący w dobrej formie Chrobry Głogów przegra przed własną publicznością z Miedzią Legnica, która jest w wyraźnym dołku. Zwłaszcza, że głogowianie wygrali dwa ostatnie domowe mecze, a legniczanie na wyjazdach w Fortuna 1 Lidze zanotowali tylko jedno zwycięstwo w ośmiu ostatnich spotkaniach. Ciekawym wyborem w kontekście nadchodzącego meczu są zakłady z podpórką, a więc dwójtyp - wygrana Chrobrego Głogów lub remis.

Typowanie, że obie drużyny strzelą

Chrobry Głogów trafiał do bramki w każdym z pięciu ostatnich ligowych spotkań. Zdecydowanie gorzej wygląda skuteczność Miedzi Legnica, która trzy ostatnie mecze kończyła bez zdobyczy bramkowej. Miedź potrafi jednak grać przeciwko Chrobremu, o czym świadczą cztery ostatnie bezpośrednie pojedynki, w których za każdym razem przynajmniej raz trafiała do siatki. Można zatem założyć, że Chrobry utrzyma skuteczność, a Miedź przełamie niemoc. Na myśl nasuwają się zakłady na obie strzelą.

Istotne statystyki przed typowaniem meczu Chrobry Głogów - Miedź Legnica

Chrobry Głogów przegrał w ostatniej kolejce 1:2 z Arką Gdynia. Wcześniej głogowianie ograli 3:1 Wisłę Kraków oraz 2:1 GKS Tychy. Miedź Legnica ma na koncie cztery mecze bez zwycięstwa. Przed tygodniem legniczanie zremisowali 0:0 z Odrą Opole, a wcześniej przegrali 0:1 z Arką Gdynia.

Historia bezpośredniej rywalizacji obu drużyn jest bardzo bogata. Warto jednak wspomnieć, że ostatni bezpośredni mecz padł łupem Chrobrego Głogów. Było to towarzyskie spotkanie w styczniu tego roku, zakończone skromną wygraną 1:0. W pięciu ostatnich pojedynkach to jednak Miedź Legnica była górą trzy razy, przy wspomnianym jednym zwycięstwie Chrobrego Głogów i także jednym remisie.

Ostatnie mecze Chrobrego Głogów Ostatnie mecze Miedzi Legnica
Arka Gdynia 1:2Odra Opole 0:0
Wisła Kraków 3:2Arka Gdynia 0:1
Lech Poznań 0:1Wisła Kraków 0:2

Gdzie oglądać mecz Chrobry Głogów - Miedź Legnica?

Niestety, ale spotkanie Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica nie będzie transmitowane w żadnej telewizji. Kibice mogą skorzystać z możliwości oglądania meczu za pomocą usługi Polsat Box Go. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Źródło artykułu: zagranie.com