WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA:

Co dalej z reprezentacją Polski na Euro 2024? Bukmacherzy są tu zgodni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski ma już za sobą dwa mecze na Euro 2024. Wynik piątkowego spotkania z Austrią 1:3 sprawił, że bukmacherzy musieli zaktualizować swoje przewidywania. Co dalej z Biało-Czerwonymi?

Polska na Euro 2024. Falstart z Holandią po dobrej grze

Euro 2024 to najważniejsza impreza piłkarska tego roku. Reprezentacja Polski po koszmarnych eliminacjach i zajęciu 3. miejsca w grupie kwalifikacyjnej za Albanią i Czechami, skorzystała z furtki, jaką dała im niezła gra w Lidze Narodów. Dzięki utrzymaniu w Dywizji A, Polacy dostali szansę awansu przez baraże, w których pokonali kolejno na PGE Narodowym w Warszawie Estonię (5:1) oraz na wyjeździe, po rzutach karnych Walię. Zespół prowadzony przez Michała Probierza na Euro 2024 dostał się jednak jako ostatni ze wszystkich uczestników.

Kiepskie nastroje po samym awansie (jego styl nie rzucał bowiem na kolana) poprawiły się w sparingach z Ukrainą i Turcją. Dwie wygrane zostały jednak zmącone przez kontuzje kolejno Arkadiusza Milika, Karola Świderskiego, ale co najbardziej dotkliwe: Roberta Lewandowskiego. O ile pierwszy z zawodników został wykluczony z Euro 2024, sztab medyczny stoczył walkę o pozostałych graczy z urazami.

Szanse awansu Polaków do 1/8 finału. Bukmacherzy podali typy!

W pierwszym meczu Euro 2024 reprezentacja Polski po niezłym meczu przegrała ostatecznie z Holandią (1:2), choć objęła prowadzenie i prezentowała odważny futbol. Niestety indywidualne błędy oraz doświadczenie Pomarańczowych sprawiły, że nie przyniosło to naszym zawodnikom punktów.

Przed meczem z Austrią bukmacherzy byli sceptyczni, czy Polska uzyska awans do ⅛ finału. Kurs na takie zdarzenie w STS wynosił 3.50 przy 1.30 na to, że ta sztuka im się nie uda. Dodatkowo szanse na awans z dwóch pierwszych miejsc “wyceniono” na 12.50, a więc opcję dla najbardziej odważnych.

Polska daleko od awansu z grupy. Muszą liczyć na cud. Typy!

Po porażce z Austrią bukmacherzy musieli zaktualizować swoje przewidywania. Brak punktów zdobytych w piątek sprawia, że Biało-Czerwoni, by liczyć się w walce o awans muszą wygrać z Francją i liczyć jeszcze na splot wydarzeń w innych meczach.

Nawet taki scenariusz nie zagwarantuje im awansu, bowiem liczyć się będą wyniki uzyskane przez zespoły, które rywalizują w pozostałych grupach. Nie dziwi więc, że bukmacherzy oceniają szanse Polaków na awans w kategori… cudu!

Ostatni mecz w fazie grupowej Polacy rozegrają we wtorek, 25 czerwca o godz. 18:00. Równolegle toczyć się będzie spotkanie Holandii z Austrią.

Źródło artykułu: zagranie.com