Jednak nie Michael van Gerwen. Pierwszy "telewizyjny" triumf Stephena Buntinga

W turniejach pod egidą PDC zwyciężył po raz pierwszy w życiu. Stephen Bunting wygrał turniej Cazoo Masters w darta. Anglik w finale pokonał Michaela van Gerwena 11:7.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Stephen Bunting Materiały prasowe / Simon O’Connor/PDC / Na zdjęciu: Stephen Bunting
"The Bullet" w Milton Keynes spisał się znakomicie w każdym spotkaniu. W sobotę wieczorem w 1/8 finału wygrał z aktualnym mistrzem świata - Luke'iem Humphriesem 10:7, a w ćwierćfinale nie dał szans pogromcy Krzysztofa Ratajskiego - Peterowi Wrightowi, z którym zwyciężył 10:2.

Półfinał dla 38-letniego dartera z Liverpoolu również nie był wielką przeszkodą. Pokonał w nim Nathana Aspinalla 11:1 pokazując, że jest w bardzo dobrej formie. Potwierdził ją w meczu finałowym, w którym zmierzył się z pięciokrotnym triumfatorem Mastersa - Michaela van Gerwena. Holender na drodze do tego spotkania wyeliminował kolejno Chrisa Dobeya (10:4), Dave'a Chisnalla (10:4), a w bezpośrednim starciu o wejście do finału - Dimitri Van Den Bergha.

Dla MvG była to szansa na szósty w historii triumf w turnieju Masters, Bunting debiutował w finale imprezy "telewizyjnej", ale kontynuował świetną dyspozycję - rzucał większe wartości, notował wyższą skuteczność na doublach i kontrolował swój licznik. Ba, nawet przełamał van Gerwena w ósmym legu i objął prowadzenie 5:3.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale słodziak! Skradł serce piłkarza Legii

Po chwili pojawiło się przełamanie powrotne i remis 6:6, a następnie też 7:7. I wtedy znów dwa razy to "Pocisk" wygrał lega, którego rozpoczynał rywal, a cały mecz 11:7. Gdy trafił lotkę meczową na D20, dotarło do niego, co się stało i pojawiło się wzruszenie, bo nigdy wcześniej tak dużego turnieju PDC nie wygrał.

Za zwycięstwo Stephen Bunting zarobił 65 tysięcy funtów, choć nie wliczają się one do rankingu PDC Order of Merit.

Cazoo Masters - wyniki 3. dnia

Ćwierćfinały:

Stephen Bunting (Anglia) - Peter Wright (Szkocja) 10:2
Nathan Aspinall (Anglia) - Daryl Gurney (Irlandia Północna) 10:9
Michael van Gerwen (Holandia) - Dave Chisnall (Anglia) 10:4
Dimitri Van Den Bergh (Belgia) - Damon Heta (Australia 10:7)

Półfinały:

Michael van Gerwen - Dimitri van den Bergh 11:2
Stephen Bunting - Nathan Aspinall 11:1

Finał:

Stephen Bunting - Michael van Gerwen 11:7

Czytaj też: Sensacyjny 16-latek był starszy? Już wszystko jasne

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×