Krzysztof Ratajski podtrzymuje dobrą formę. Polak z awansem do prestiżowego turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
zdjęcie autora artykułu

Krzysztof Ratajski po wygranym międzynarodowym turnieju Players Championship 30 w piątek podtrzymał dobrą formę i awansował do prestiżowego turnieju Grand Slam of Darts. Gorzej poradził sobie Krzysztof Kciuk, który odpadł w pierwszej rundzie.

[tag=66984]

Krzysztof Ratajski[/tag] odniósł w czwartek wielki sukces, Polak wygrał Players Championship 30 (więcej na ten wygranej naszego rodaka TUTAJ). Zawody decydowały o rozstawieniu do turnieju Players Championship Finals, w którym udział bierze 64 najwyżej sklasyfikowanych w rankingu zawodników, a także mają wpływ na kwalifikacje do mistrzostw świata federacji PDC, które odbędą się od 15 grudnia 2021 roku do 3 stycznia 2022 roku.

Już w piątek Ratajski wystartował w kolejnych zawodach, kontynuując znakomitą passę. Polak brał udział w kwalifikacjach do prestiżowego turnieju Grand Slam of Darts. Udało mu się pokonać wszystkich trzech rywali, dzięki czemu zapewnił sobie miejsce w głównej fazie.

W pierwszym meczu Ratajski pokonał po dreszczowcu sklasyfikowanego na 92 miejscu w rankingu Order of Merit Anglika Joe Murnana 5:4. Spotkanie dobrze zaczął rywal, który szybko wyszedł na prowadzenie dwoma legami. Gdy wydawało się, że Polak odpadnie już w pierwszym pojedynku, ten zaczął fenomenalny pościg, podobny do wczorajszego finału z Joe Cullenem. Ratajski zgarnął trzy kolejne partie, dzięki czemu udało mu się przechylić szalę na swoją korzyść.

W drugiej rundzie Polak trafił na sklasyfikowanego na 138 miejscu Jake'a Jonesa. Spotkanie to nie przyniosło już tyle dramaturgii. Ratajski zagrał na bardzo dobrej średniej wynoszącej 102 pkt. i pewnie mecz wynikiem 5:3.

W decydującym o awansie starciu Ratajskiemu przyszło zmierzyć się ze sklasyfikowanym na 41 miejscu w rankingu Irlandczykiem Williamem O'Connorem. Polak w tym spotkaniu zagrał koncertowo nokautując swojego rywala 5:1. W tym spotkaniu Krzysztof Ratajski zagrał na fenomenalnej średniej 105 pkt.

Niestety drugi z Polskich reprezentantów, Krzysztof Kciuk odpadł w swoim pierwszym spotkaniu przegrywając 4:5 z Ianem Whitem.

Oprócz Krzysztofa Ratajskiego do Grand Slam of Darts z turnieju eliminacyjnego awans wywalczyli Mike de Decker, Boris Krcmar, Gabriel Clemens, Ryan Joyce, Martin Schindler, Stephen Bunting oraz Raymond van Barneveld. Szczególnie cieszyć może sukces tego ostatniego. Będzie to pierwszy udział byłego mistrza świata i jednej z legend darta w turnieju tej rangi po powrocie do gry w PDC na początku tego roku.

Turniej Grand Slam of Darts zostanie rozegrany od 13 do 21 listopada w angielskim Wolverhampton. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Portugalczyk Jose de Sousa. Wylosowana została już faza grupowa, w której Polak zmierzy się z Gerwynem Pricem, Martinem Schindlerem oraz Nathanem Rafferty.

Wyniki:

1/32 kwalifikacji do Grand Slam of Darts

Krzysztof Kciuk vs Ian White 4:5 Krzysztof Ratajski vs Joe Murnan 5:4

1/16 kwalifikacji do Grand Slam of Darts

Krzysztof Ratajski vs Jake Jones 5:3

1/8 kwalifikacji do Grand Slam of Darts

Krzysztof Ratajski vs William O'Connor 5:1

Przeczytaj także: Świetny Robert Kubica! Tym razem sędziowie nie mieli nic do gadania

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego widoku zupełnie się nie spodziewała. "Co one robią?"

Źródło artykułu: