Próba generalna przed mistrzostwami świata rozpoczęta. Krzysztof Ratajski z wygraną

Do najważniejszej imprezy sezonu pozostały nieco ponad dwa tygodnie, ale najlepsi już chcą potwierdzić formę. Krzysztof Ratajski pokonał Holendra Rona Meulenkampa w pierwszej rundzie darterskiego turnieju Players Championship Finals.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Ratajski Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
To zawody, w których udział bierze 64 najlepszych zawodników cyklu PDC Players Championship. Rozgrywany w Butlin's Resort turniej to próba generalna przed mistrzostwami świata PDC, które rozpoczną się 15 grudnia.

Od kilkunastu miesięcy w czołówce światowego rankingu jest także Polak, Krzysztof Ratajski, który przed kilkoma tygodniami wygrał turniej Players Championship 30. Aktualnie w światowym rankingu darter z Warszawy zajmuje 12. miejsce. Z kolei w rankingu Players Championship rozstawiony jest z numerem 17.

W pierwszej rundzie turnieju finałowego Ratajski mierzył się z numerem 54. rankingu PDC Order of Merit, Holendrem Ronem Meulenkampem. Warto dodać, że rozgrywki te nie toczą się w systemie "setowym". Na poziomie 1/32 finału walka odbywa się do sześciu wygranych legów.

Polak rozpoczął wprawdzie od porażki w pierwszym legu, ale w kolejnym przełamał rywala i nie pozwolił mu już zwyciężyć w żadnej partii, dzięki czemu zwyciężył 6:1, choć - co ciekawe - w całym spotkaniu nie rzucił żadnego maxa (180 punktów). Udało mu się jednak zaliczyć finisz ze 170 punktów w drugim legu, gdy wyrównywał stan rywalizacji na 1:1.

Rywalem Krzysztofa Ratajskiego w drugiej rundzie będzie rozstawiony z numerem 49. Irlandczyk William O'Connor, który w piątek - dość niespodziewanie - pokonał 6:5 Chrisa Dobeya. Spotkanie odbędzie się w sobotę w sesji popołudniowej.

Turniej Players Championship Finals potrwa do niedzieli.

Zobacz też: Rywale latali, Polacy skakali. Wielka sensacja w kwalifikacjach! ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: nie do obrony! Dobrze, że była włączona kamera
Czy Krzysztof Ratajski awansuje do ćwierćfinału Players Championship Finals?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×