Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Atak rakietowy zabił aż 87 osób! Wśród zmarłych Jewgienij Perepelica

Jewgienij Perepelica miał całe życie przed sobą. Ten 24-letni drifter miał niebawem dołączyć do zespołu BroDrift. Kiedy rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę postanowił bronić ojczyzny. Zmarł pod gruzami centrum szkoleniowego.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Wojna w Ukrainie nadal trwa Jedną z ofiar jest Jewgienij Perepelica, znany drifter PAP/EPA / Maksim Poliszczuk / Wojna w Ukrainie nadal trwa. Jedną z ofiar jest Jewgienij Perepelica, znany drifter.
Jewgienij Perepelica był początkującym i obiecującym drifterem. 24-latek zupełnie niedawno przeprowadził się z Połtawy do Kijowa, gdzie liczył na angaż w teamie "BroDrift". Startował w mistrzostwach Ukrainy, miał marzenia o karierze sportowej. Niestety, nie doczekał się.

Co prawda angaż do wymarzonego klubu miał już w kieszeni, ale 24 lutego 2022 rozpoczęła się wojna w jego ojczyźnie. Rosyjskie wojska wdarły się na teren Ukrainy i prowadzą bardzo brutalną operację. Niszczą miasta, mordują ludzi, gwałcą, palą, kradną. Nie widać końca tej makabry.

Perepelica postanowił czynnie bronić ojczyznę. W kwietniu 2022 zgłosił się do ukraińskiego wojska. Kilka tygodni później zginął.

Jak poinformował serwis segodnya.ua 17 maja 2022 doszło do ataku rakietowego na centrum szkoleniowie wojsk ukraińskich, które było zlokalizowane w miejscowości Desna, w obwodzie czernihowskim. - Pod gruzami zginęło 87 osób - napisali dziennikarze.

Dopiero teraz - 30 maja - ukraińskie ministerstwo Młodzieży i Sportu potwierdziło, że wśród zmarłych był Perepelica. 24-letni drifter już nigdy nie weźmie udziału w żadnych zawodach sportowych.

To już kolejny sportowiec, który oddał życie za niepodległość Ukrainy. Niedawno pisaliśmy m.in. o Olegu Lenjuku (TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów >>) czy Oleksiju Cibko (kliknij TUTAJ >>).

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×