Polacy docenieni. Będą organizować mistrzostwa świata

Agencja Sport UP, jeden z czołowych graczy w branży wydarzeń motorsportowych w Polsce, została wybrana przez FIM oficjalnym międzynarodowym promotorem mistrzostw świata FIM SuperEnduro na lata 2025-2034.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jorge Viegas (z lewej) i Tomasz Gagat Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jorge Viegas (z lewej) i Tomasz Gagat
Agencja Sport UP to polska firma specjalizująca się w tworzeniu, produkcji i promocji wydarzeń sportowych. W swoim portfolio ma ponad 70 zorganizowanych wydarzeń sportowych, w tym mistrzostwa Europy w rowerowym zjeździe (downhill), mistrzostwa świata Freestyle Motocross, mistrzostwa świata Hard Enduro oraz mistrzostwa świata SuperEnduro.

Jako lokalny promotor Agencja Sport UP organizowała mistrzostwa świata SuperEnduro już siedmiokrotnie w największych arenach w Polsce - w Tauron Arenie w Krakowie, Atlas Arenie w Łodzi oraz w Arenie Gliwice. Wydarzenia co roku przyciągają mnóstwo kibiców, wypełniając trybuny po brzegi.

Polska firma doskonale zdaje sobie sprawę z potencjału serii. Utalentowani zawodnicy, nieprzerwana akcja i elektryzująca atmosfera, to wszystko razem tworzy niezapomniane widowisko. Wykorzystując te wszystkie składniki, zespół planuje zorganizować do ośmiu rund każdego roku, zwiększyć obecność w mediach, odświeżyć identyfikację wizualną cyklu oraz poszerzyć zakres transmisji na żywo.

ZOBACZ WIDEO: Cechuje ich czystość i precyzja latania. "Rysujemy na niebie"

- W imieniu FIM chciałbym zacząć od podziękowania naszemu obecnemu promotorowi ABC Communication za wspaniałą pracę, jaką wykonał od 2013 roku. Nie ma wątpliwości co do ogromnego potencjału mistrzostw świata FIM SuperEnduro i wierzymy, że Agencja Sport UP wykorzysta doświadczenie, które zdobyła nie tylko w organizacji SuperEnduro, ale także innych dyscyplin i wyniesie serię na wyższy poziom, poszerzając grono odbiorców na całym świecie - powiedział Jorge Viegas po podpisaniu kontraktu z polską firmą.

Radości nie ukrywał też dyrektor zarządzający Agencji Sport UP. - To dla nas wielki zaszczyt. Prezydent FIM Jorge Viegas oraz cała rodzina FIM zaufali nam i powierzyli Agencji Sport UP dalszy rozwój mistrzostw świata SuperEnduro. Stoimy przed wielkim wyzwaniem, ale jesteśmy bardzo zmotywowani i wierzymy, że uda nam się jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność i popularność tego sportu - stwierdził Tomasz Gagat.

- SuperEnduro to bardzo ciekawe, dynamiczne i emocjonujące zawody motocyklowe, w których dużo dzieje się na trasie - są upadki, zawodnicy wyprzedzają się nawzajem, pokonują przeszkody w zróżnicowany i efektowny sposób - dodał Gagat.

W Polsce enduro od lat kojarzone jest z osobą Tadeusza Błażusiaka. Ma on na swoim koncie liczne tytuły mistrza Europy i świata. - Nie brakuje nam również młodych talentów jak Dominik Olszowy, który jest wschodzącą gwiazdą SuperEnduro, mistrzem świata w kategorii Junior (2021/2022). W ubiegłym sezonie zaliczył najlepszy na świecie debiut w kategorii Prestige, zajmując wysoką, piątą lokatę - przypomniał Gagat.

Czytaj także:
- Kubica szczerze o Obajtku i Orlenie. "Zawsze była między nami pozytywna atmosfera"
- Daniel Obajtek potwierdził. Orlen z trzyletnią umową

Czy SuperEnduro ma przed sobą świetlaną przyszłość?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×