Polak mistrzem świata! Ogromny sukces 22-latka z Bielska-Białej

Dominik Olszowy zwyciężył dwie ostatnie rundy mistrzostw świata SuperEnduro i jako pierwszy Polak w historii przypieczętował tytuł w klasie junior.

Łukasz Kuczera
Dominik Olszowy Materiały prasowe / Przemek Kita Photo Art / Na zdjęciu: Dominik Olszowy
SuperEnduro to piekielnie widowiskowa i emocjonująca dyscyplina. Zawodnicy ścigają się na krótkich, ale niezwykle intensywnych trasach najeżonych oponami, belkami, kamieniami i technicznymi skokami zbudowanymi wewnątrz hal i aren.

W świecie motocyklistów SuperEnduro uchodzi za jedną z najtrudniejszych dyscyplin i mimo, że w mainstreamie jeszcze nie jest najpopularniejszym sportem, to jako Polacy mamy sporo powodów do dumy.

W zakończonym właśnie sezonie 2022 po tytuł mistrza świata w klasie junior sięgnął Dominik Olszowy, który przy tym odniósł dwa zwycięstwa podczas GP Niemiec. Tym samym został on pierwszym Polakiem, który zwyciężył juniorską kategorię i pokazał, że jest godnym następcą światowej legendy off-roadu i sześciokrotnego króla tej dyscypliny - Tadeusza Błażusiaka.

Olszowy zwyciężył w tym sezonie wszystkie cztery Grand Prix, absolutnie dominując przy tym dwie pierwsze rundy w łódzkiej Atlas Arenie oraz w Budapeszcie, gdzie zwyciężył wszystkie sześć wyścigów. Podczas dwudniowego GP Niemiec wygrał cztery z sześciu biegów, a w pozostałych meldował się na drugiej pozycji. Udowadnił, że nie bez powodu jest aktualnie najlepszym juniorem na świecie.

W przyszłym sezonie Dominik Olszowy będzie ścigał się już w królewskiej klasie Prestige łokieć w łokieć z najlepszymi zawodnikami na świecie - Tadeuszem Błażusiakiem, Billy Boltem, Jonnym Walkerem, czy Coltonem Haakrem.

Nowa edycja miistrzostw świata SuperEnduro 2023 wystartuje 10 grudnia 2022 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Wcześniej Dominik Olszowy rozpocznie walkę w mistrzostwach świata Hard Enduro, które obejmują przystanki na najtrudniejszych motocyklowych wyścigach.