Rzucił pracę dla gry komputerowej. Ujawnił, ile teraz zarabia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Tom Kelsey / Tom Kelsey
Instagram / Tom Kelsey / Tom Kelsey
zdjęcie autora artykułu

Tom Kelsey zrezygnował z pracy w samorządzie, by na "pełny etat" grać w popularną grę komputerową Football Manager. Teraz twierdzi, że taki ruch zagwarantował mu niesamowite korzyści finansowe.

W tym artykule dowiesz się o:

Tom Kelsey już w czasach studenckich założył kanał na YouTube. Postanowił publikować na nim treści dotyczące gry o tematyce piłkarskiej - Football Manager.

Systematycznie rozwijał ten projekt. Aktualnie publikuje średnio trzy filmy tygodniowo. Rzucił pracę w samorządzie (był zatrudniony jako asystent ds. wsparcia biznesowego), a kanał prowadzi ze swojej sypialni w domu rodziców.

- Czuję wolność, którą czerpię z tego projektu. To jest to, co kocham - podkreślił Kelsey, cytowany przez BBC.

Youtuber nie ukrywa również, że prowadzenie kanału pozwala mu na uzyskiwanie korzyści finansowych.

- Rozwój kanału sprawił, że coraz więcej osób zaczęło mnie oglądać. Dzięki temu zacząłem zarabiać na reklamach, które wyświetlają się widzom - wyjaśnił.

Doszedł już do momentu, w którym wychodzi finansowo na spory plus. - Jeżeli chodzi o pieniądze, które teraz zarabiam, to jest to dwukrotnie więcej niż dostawałem w pracy na pełen etat - ujawnił.

- Najlepszą rzeczą jest dla mnie możliwość zarabiania tych pieniędzy, będąc jednocześnie szefem dla samego siebie. Sam dokonuję wyborów i nie pracuję pod czyjeś dyktando - podsumował.

Jego kanał ma 118 tys. subskrybentów. Co miesiąc uzyskuje około miliona wyświetleń.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznaliśmy bramkę roku?! Fenomenalny gol piłkarki

Czytaj także: > Michał Probierz o zmianach w sztabie. "Zawsze rozstaję się w zgodzie" > Brak powołania był dużym ciosem. Jan Bednarek: Zrobiłem rachunek sumienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)