Pierwszy triumf AGO Gaming pod władzami nowych inwestorów

W czwartek zawodnicy AGO Gaming wygrali swój pierwszy turniej po przejęciu organizacji przez nowych inwestorów, w tym Bogusława Leśnodorskiego - byłego właściciela Legii Warszawa. Polacy pokonali w finale Valiance 3:0.
Michał Mielnik
Materiały prasowe / AGO Gaming / Na zdjęciu: drużyna AGO Gaming

Mundial 2018: newsy, wideo, zdjęcia, ciekawostki, quizy i wiele więcej. Sprawdź serwis na MŚ!

Zawodnicy AGO Gaming bardzo dobrze spisywali się w turnieju Skinhub Season 2 i doszli aż do finału, w którym zmierzyli się z europejskim mixem występującym pod nazwą Valiance. Dzięki zwycięstwu w drabince wygranych drużyn Polacy mieli przewagę jednej mapy nad przeciwnikiem i spotkanie rozpoczynało się od wyniku 1:0, co z pewnością daje swobodę w grze.

Mecz został przeprowadzony w systemie BO5 (najlepszy z pięciu map). Zawodnicy Valiance wybrali mapy: de_inferno oraz de_cache, z kolei AGO Gaming zdecydowało się na: de_train oraz de_cobblestone.

Pierwsza mapa, którą było de_inferno, okazała się być bardzo zacięta. Polacy dość pewnie wygrali pierwszą połowę spotkania 10:5. Jednak wtedy drużyna Valiance wzięła się za odrabianie strat, dzięki czemu po rozegranych 30 rundach mieliśmy wynik 15:15, co oznaczało dogrywkę. Obie drużyny bardzo zacięcie walczyły, przez co zawodnicy rozegrali aż 12 dodatkowych rund. Ostatecznie to AGO okazało się lepsze, triumfując 22:20 i zdobywając swój drugi punkt meczowy.

Druga mapa - de_train była już pod zdecydowanym prowadzeniem polskiej ekipy. Wygrana połowa 11:4 po stronie terrorystów dała duży spokój zespołowi po stronie broniącej. Ostatecznie drużyna, której nowym inwestorem został Bogusław Leśnodorski zwyciężyła swój pierwszy turniej po zmianach w organizacji. Tym samym Polacy zdobyli 6000 dolarów za pierwsze miejsce.

AGO Gaming 3:0 Valiance (default, de_inferno 22:20, de_train 16:9)