Freddybabes zwycięzcą Gwent Challenger #2

Między 16 i 17 grudnia miał miejsce Gwent Challenger #2, turniej wyższego szczebla z serii Gwent Masters. Po wielu godzinach rozgrywek zwycięzcą został Freddybabes.

Karol Pakosz
kibice śledzą rozgrywkę w esporcie ESL / Na zdjęciu: kibice śledzą rozgrywkę w esporcie
Finaliści GWENT Challenger #2 Finaliści GWENT Challenger #2
Podczas weekendu (16-17 grudnia) miał miejsce GWENT Challenger #2, turniej wyższego szczebla z serii GWENT Masters, organizowanych przez CD Projekt RED. Wystąpiło w nim ośmiu zawodników, w tym dwóch z Polski, a pula nagród wyniosła 100 tysięcy dolarów.
Uczestnicy GWENT Challenger #2 Uczestnicy GWENT Challenger #2
Do finałowego pojedynku stanęli Freddybabes i kolemoen. Pierwszy, w druzgocący sposób (3-0, wszystkie mecze bo5) pokonał w półfinale Lifecoacha, faworyta i zwycięzcę pierwszej edycji Challengera. Z kolei kolemoen przeszedł dalej po pojedynku z pochodzącym z Polski TailBotem, gdzie uzyskał wynik 3:2. Ostatecznym zwycięzcą turnieju został jednak Freddybabes, który ponownie wygrał 3 pojedynki pod rząd. Jako zwycięzca Challengera, reprezentant Wielkiej Brytanii zagwarantował sobie miejsce podczas GWENT World Masters, gdzie powalczy o tytuł mistrza świata w Gwincie i łączną pulę nagród 250 000 dolarów.