PUBG: ponad 3 miliony aktywnych w jednej chwili. Gra bije kolejne rekordy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / playbattlegrounds.com / PUBG bije rekordy popularności
Materiały prasowe / playbattlegrounds.com / PUBG bije rekordy popularności
zdjęcie autora artykułu

We wrześniu gra przekroczyła próg 1 miliona, w październiku 2 miliony, a pod koniec grudnia wraz z wprowadzeniem wersji 1.0, w jednym momencie było aktywnych ponad 3 miliony graczy. Czy jest granica, jakiej nie uda się przekroczyć PUBG?

Playerunknown's Battlegrounds od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem, ale po wypuszczeniu pełnej wersji gra bije kolejne, już własne rekordy. Aktualnie posiada ją ponad 26 milionów graczy, a przez ostatnie dwa tygodnie rywalizowało niespełna 20 milionów. Są to niewyobrażalne liczby, które z dnia na dzień rosną, bo przez ostatni miesiąc ponad 4 miliony amatorów Battle Royal dołączyło do grona graczy. Druga z kolei grą na platformie Steam jest Dota 2, która musi się zadowolić rezultatem 1,29 miliona graczy w jednej chwili (nie przekroczyła 1 miliona od lutego).

PUBG w liczbach (31.12.2017)
PUBG w liczbach (31.12.2017)

Ponadto, PUBG Corp może pochwalić się jeszcze innym wynikiem, jaki udało im się osiągnąć. Twórcy wykryli już ponad 1,5 miliona oszustów, którzy byli zmorą uczciwych graczy. Problem zaczynał się pogłębiać, ale jak widać, włodarze nie próżnują i robią, co tylko mogą, aby zapewnić jak najlepsze warunki do gry. Liczba wykrytych oszustów została potwierdzone przez BattleEye, odpowiadające za oprogramowanie do wykrywania "cheaterów"

ZOBACZ WIDEO: Oni zajmą miejsce Borka czy Szpakowskiego? Tak pracują komentatorzy e-sportu [color=#000000]

[/color]

Źródło artykułu: