SK Telecom T1 planuje inwestycje w PUBG

Zdjęcie okładkowe artykułu: ESL / Bart Oerbekke / Na zdjęciu: kibice śledzą rozgrywkę w esporcie
ESL / Bart Oerbekke / Na zdjęciu: kibice śledzą rozgrywkę w esporcie
zdjęcie autora artykułu

Trzykrotni mistrzostwie świata w League of Legends SK Telecom T1, zamierzają już w sierpniu rozszerzyć swoją działalność. Esportowy gigant z Korei Południowej przygląda się złotemu dziecku jakim jest PUBG.

W tym artykule dowiesz się o:

Rozszerzenie SKT o dywizję Playerunknown's Battlegrounds ma wypełnić lukę po rozwiązaniu drużyny StarCraft II w tejże organizacji. Dywizja ScarCraft II została założona ponad 15 lat temu przez legendę Lim'a “BoxeR” Yo-hwan'a, który opuścił w 2016 roku drużynę ze względu na upadająca scenę ScarCraft'a. Sama organizacja wypromowała wiele esportowych talentów. W czasach StarCraft: BroodWar byli nimi: Choi "iloveoov" Yun-sung, Jung "Fantasy" Myung-hoon i Kim "Bisu" Taek-yong. W StarCraft II błyszczał Jung "Rain" Yoon-jong,a wisienką na torcie jest oczywiście słynna drużyna League of Legends, której gwiazdą i jednocześnie najbardziej rozpoznawalną personą w kręgu graczy jest Lee "Faker" Sang-hyeok. Wraz z likwidacją dywizji StarCraft II, LoL pozostaje jedyną grą, w którą inwestuje SKT, a PUBG ma być ich kolejnym projektem.

PUBG stał się najpopularniejszą nowo wydaną grą w 2017 roku, która niedawno pokonała 3 miliony jednocześnie zalogowanych na Steamie. Popularność Playerunknown's Battlegrounds w Korei zmusiła już kilka znanych organizacji do inwestycji w ten tytuł. Możemy do nich zaliczyć chociażby KSV eSports czy Lunatic-Hai, a także Koreańską telewizję OGN, która planuje zbudować studio dla 100 graczy i wystartować z ligą PUBG.

ZOBACZ WIDEO: "Izak": Gry komputerowe są trudniejsze do komentowania, niż piłka nożna

Źródło artykułu: