ELEAGUE Major Boston 2018: zdecydowane zwycięstwo Liquid nad BIG

Trzecia para spotkań pierwszego dnia ELEAGUE Major Boston w Counter Strike: Global Offensive to mecz pomiędzy Liquid a BIG. Amerykańska ekipa pomimo gry ze stand-inem w postaci trenera zdołała wysoko wygrać z BIG (16:5).
Aleksandra Hejna
ESL / Helena Kristiansson / Russel

Team Liquid rzutem na taśmę dostał się do fazy głównej ELEAGUE Major w Bostonie. Tylko brak udziału innej drużyny - 100 Thieves pozwolił im zawalczyć o ostatni slot, który zdołali uzyskać po wygranej nad AVANGAR. BIG z kolei udział zapewnili sobie ostatnim sukcesem w trakcie PGL Major w Krakowie, gdzie awansując do fazy pucharowej, uzyskali status legend. To pozwoliło im na bezpośredni awans do Majora w Bostonie.

Liquid 16:5 BIG [de_inferno]

Kompletna dominacja w wykonaniu graczy Liquid w trakcie pierwszej połowy. Rozpoczynając grę po stronie broniącej zdołali wygrać rundę pistoletową, a po niej kilka następnych wysuwając się na prowadzenie 6:0. Tylko na moment niemiecka formacja BIG zdołała zatrzymać rozpędzonych graczy z Ameryki. Liquid krocząc po wysokie zwycięstwo w pierwszej połowie w końcówce oddało kilka cennych rund graczom z BIG, a połowa zakończyła się rezultatem 11:4.

Po zmianie stron trener Liquid - Wilton "zews" Prado grający jako stand-in w tym turnieju zaskoczył wszystkich wspaniałą akcją w rundzie pistoletowej, która pozwoliła jego drużynie powiększyć przewagę nad rywalami. Amerykańska drużyna nie oddała zwycięstwa i doprowadziła spotkanie do końca wynikiem 16:5.

Johannes "nex" Maget 6-19 -13 43.7 23.8 proc. 0.39

Transmisję z turnieju można oglądać z polskim komentarzem między innymi w telewizji Sportklub oraz na oficjalnym kanale Twitch: https://www.twitch.tv/gamertv_pl

Informacje o dostępności kanału Sportklub w twojej sieci kablowej/platformie cyfrowej znajdziesz TUTAJ.