Podsumowanie drugiego dnia CS Summit 2. SK Gaming i Cloud9 bliżej finału

Za nami drugi dzień cs_summit 2 w grę Counter Strike: Global Offensive. Bez niespodzianek zakończyły się spotkania głównych faworytów turnieju. Z rozgrywek odpadły natomiast drużyny Vega Squadron i NiP.

Jakub Madej
Jakub Madej
SK Gaming vs Torqued Materiały prasowe / Beyond The Summit / SK Gaming vs Torqued
Główni faworyci do triumfu w turnieju cs_summit 2, SK Gaming i Cloud9, odnieśli kolejne zwycięstwa i awansowali do finału drabinki zwycięzców. Z rozgrywek odpadły natomiast zespoły Vega Squadron i Ninjas in Pyjamas, a ich pogromcami zostały kolejno Torqued oraz Heroic. W trzecim dniu cs_summit 2 kibice zobaczą cztery pojedynki, podczas których kolejne dwie ekipy zostaną wyeliminowane.

Drobne problemy napotkała drużyna SK Gaming podczas drugiego meczu na cs_summit 2. Kłopoty Brazylijczyków było widać już na mapie Cobblestone, gdzie różnica zwycięstwa wynosiła zaledwie dwa punkty. Blisko niespodzianki było natomiast na Inferno, gdzie North rozegrało świetne rundy po stronie antyterrorystów. Po dwóch połowach na tablicy widniał wynik 15:15, co doprowadziło do dogrywki. Tam jednak zimną krwią wykazali się reprezentanci SK Gaming, którzy wygrali 7:5 w doliczonym czasie gry i po trudnym spotkaniu mogli świętować zbliżenie się do finału turnieju.

SK Gaming 2:0 North Cobblestone 16:13 (10:5, 6:8) Inferno 22:20 (9:6, 6:9, 7:5)

Philip "aizy" Aistrup 37-53 -16 68.4 64.8 proc. 0.86

Wysoką formę potwierdziło Cloud9 w spotkaniu z Liquid. Amerykanie bez żadnych problemów poradzili sobie z rywalami. Na Cobblestone Russel "Twistzz" Van Dulken ze swoją drużyną nie mogli poradzić sobie w żaden sposób z presją narzucaną przez zwycięzców pierwszego Majora w tym roku. Ostateczny wynik 16:4 na korzyść Cloud9 jasno pokazywał, kto do końca starcia będzie rozdawał karty. Na mapie Mirage gracze reprezentujący Stany Zjednoczone po raz kolejny pokazali przewagę nad przeciwnikami, kontrolując przebieg starcia i zwyciężając 16:11. Liquid 0:2 Cloud9 Cobblestone 4:16 (3:12, 1:4) Mirage 11:16 (6:9, 5:7)

Tarik "tarik" Celik 37-28 +9 76.9 74.5 proc. 1.13

Drobną niespodzianką zakończyło się starcie pomiędzy Torqued a Vega Squadron. Skład Kennetha Suena od samego początku zaczął narzucać swoje tempo, czego efektem było wypracowanie szybkiego prowadzenia na Inferno. Bardziej wyrównaną mapą było Mirage, na której Torqued w każdej połowie wypracowało zaledwie jednopunktową zaliczkę. Pozwoliło to jednak na zwyciężenie drugiej mapy i awansowanie w drabince przegranych do kolejnego etapu. Torqued 2:0 Vega Squadron Inferno 16:13 (10:5, 6:8) Mirage 16:14 (8:7, 8:7)

Sergey "keshandr" Nikishin 30-47 -17 58.8 62.7 proc. 0.73

Najbardziej wyrównanym spotkaniem drugiego dnia cs_summit 2 była potyczka Ninjas in Pyjamas i Heroic. Starcie świetnie rozpoczęli Duńczycy, pokonując rywali 16:11 na Train. Do walki szybko powrócili jednak Szwedzi, którzy bez problemów rozpracowali przeciwników na Inferno. Wyrównane spotkanie czekało graczy na Nuke. Ninjas in Pyjamas zaczęli świetnie, prowadząc po pierwszej połowie 10:5. Heroic zrobiło jednak wszystko, aby nie oddać rywalom kolejnych rund i szybko zaczęło zmniejszać przewagę, doprowadzając ostatecznie do wygranej 16:14. Ninjas in Pyjamas 1:2 Heroic Train 11:16 (7:8, 4:8) Inferno 16:7 (9:6, 7:1) Nuke 14:16 (10:5, 4:11)

Andreas "MODDII" Fridh 46-54 -8 62.2 70.0 proc. 0.97

Kolejne etapy odbędą się już 10 i 11 lutego. Poniżej szczegółowa rozpiska kolejnych spotkań turnieju cs_summit 2:

10.02

18:00 Liquid vs Torqued (półfinał drabiki przegranych)
21:00 North vs Heroic (półfinał drabinki przegranych)

11.02

00:00 SK Gaming vs Cloud9 (finał drabinki wygranych)
03:00 Wygrany Liquid/Torqued vs Wygrany North/Heroic (finał drabinki przegranych)
18:00 Przegrany SK Gaming/Cloud9 vs Wygrany finału drabinki przegranych (mecz o miejsce w wielkim finale)

12.02

Wielki finał:

00:00 Wygrany SK Gaming/Cloud9 vs Wygrany meczu o miejsce w wielkim finale

Transmisję z turnieju można oglądać z polskim komentarzem między innymi w telewizji Sportklub oraz na oficjalnym kanale Twitch: https://www.twitch.tv/gamertv_pl

Informacje o dostępności kanału Sportklub w twojej sieci kablowej/platformie cyfrowej znajdziesz TUTAJ.