WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Koniec marzeń Polaków o triumfie w Oslo

Pierwszy dzień zmagań w Hearthstone Championship Tour w Oslo za nami. Niestety, nie obfitował on w zbyt wiele dobrych wieści dla polskich kibiców. Już pierwszego dnia wszyscy Biało-Czerwoni pożegnali się z nadziejami na awans do fazy play-off.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Facebook / AGO Esports / Reprezentant AGO Esports w grę Hearthstone - Michał

Zawody w Norwegii podzielone są na dwa dni. Pierwszego zostało rozegranych 6 z 8 rund tzw. swissa, natomiast reszta rozgrywek zaplanowana została na niedzielę, na godzinę 10:00. Aby mieć szanse pokazania się w fazie play-off tego turnieju, można przegrać zaledwie jeden z ośmiu meczów w swissie  - niestety już po pierwszym dniu żaden z Polaków nie ma na to szans.

Zmagania najlepiej rozpoczął Kacper "A83650" Kwieciński, który zwyciężył w swoich dwóch pierwszych pojedynkach. Był to jedyny Polak z tak mocnym otwarciem. Niestety, na tym jego dobra passa się zakończyła, a sam Kacper zrezygnował z turnieju po 5 rundzie z wynikiem 2:3.
Bardzo długo nadzieję można było mieć na awans Aleksandra "Oloninho" Mankiewicza. "Oloninho" po nieudanym początku i porażce 2:3 w pierwszej rundzie, zwyciężył cztery kolejne mecze. Niestety, w ostatnim sobotnim meczu po zaciętej walce uległ on Włochowi Marco "Turnie" Castiglioniemu 2:3. 

Jeżeli chodzi o pozostałych Polaków, to ich nadzieję na awans zostały rozwiane dość szybko. Większość z nich musiała się z tym zamiarem pożegnać już po 3-4 rundach. 

Co należy odnotować, brak szans na awans, nie oznacza, że nie ma już o co walczyć. Pośród 32 najwyżej sklasyfikowanych graczy zostanie rozdysponowanych 191 punktów HCT. Aby je zdobyć należy zakończyć turniej z maksymalnie dwiema porażkami z małym zastrzeżeniem - dwóch pechowców z wynikiem 6:2 i najgorszymi tie-breakerami zajmie miejsca 33-34, które nie są punktowane. 

ZOBACZ WIDEO Artur "Nerchio" Bloch: Starcraft jest najtrudniejszą grą esportową

Tak więc w niedzielę wciąż pięciu naszych rodaków będzie walczyć o jak najwyższe lokaty.  Będzie to wspomniany Aleksander "Oloninho" Mankiewicz, a także Łukasz "Lucken" Szczypiór, Michał "Xeno" Kaczorowski, Dawid "Dawido" Florczyk i Tomasz "Kamahl" Zarzeczny. 

Pełne wyniki Polaków:

Kacper "A83650" Kwieciński  2:3 - rezygnacja
Aleksander "Oloninho" Mankiewicz 4:2
Łukasz "Lucken" Szczypiór 4:2
Michał "Xeno" Kaczorowski 4:2
Dawid "Dawido" Florczyk 4:2
Tomasz "Kamahl" Zarzeczny 4:2
Olaf "Naseril" Kolenda 3:3
Łukasz "Tuttek" Lipka 2:3 - rezygnacja 
Dawid "Yaraki" Daras 1:4 - rezygnacja 

ZOBACZ WIDEO Michał Kołodziejczyk: Podobała mi się Polska. Trudno to wytłumaczyć

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×